• PRZERWA NA CZYTANIE
        • 13.11.2022
        • PRZERWA NA CZYTANIE

• 28 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju wzięła udział w Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
          Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Do udziału w akcji, której celem jest promocja czytelnictwa oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdym miejscu i w każdej sytuacji zaproszeni zostali wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły – w sumie 491 osób. Podczas przerw czytaliśmy w salach lekcyjnych, na korytarzach, w bibliotece oraz na sali gimnastycznej. Siedząc, chodząc, leżąc. Czytano książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Zabawne i poważne, grube i cienkie, nowiuteńkie i całkiem stare. Ta możliwość wyboru czytanej pozycji sprzyjała wymianie spostrzeżeń na temat gustów literackich i naszych zainteresowań czytelniczych.