• Święto Ludolfiny
        • 21.03.2023
        • Święto Ludolfiny

• Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI.

W dniu 14.03.2023r. świetlica szkolna oraz opiekuńczo – wychowawcza zaprosiła do wspólnej zabawy uczniów klasy 5b oraz 7a.

Był to dzień pełen wrażeń i ciekawostek. Dla starszych uczniów zostały przygotowane krzyżówki z hasłem: „Stała Archimedesa”, tu należało wykazać się wiedzą matematyczną. Natomiast młodsi uczniowie mieli za zadanie rozkodować liczbę PI oraz wypisać jak najwięcej słów z sylabą „pi”.

Na koniec zmagań można było zaprojektować własną liczbę PI bądź zbudować z klocków liczbę PI 3D.

Uczniowie starszych klas również świętowali. Próbowali jak najdokładniej wyznaczyć wartość tej liczby oraz  rozwiązywali krzyżówki, rebusy i łamigłówki tematycznie związane z Liczbą Pi.