• 24.05.2024
          • Konkurs Recytatorski pod hasłem Mój przyjaciel

• 7 maja 2024 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Mój przyjaciel.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji,
            • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
            • przygotowanie uczniów do III Miejskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Mój przyjaciel,
            • rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
            • upowszechnianie kultury języka,
            • aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. I – III.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców z klas:

• klasa I – Karina Wójcik przedstawiła wiersz W. Chotomskiej pt. „ Zostań moim przyjacielem”
            • klasa II - Piotr Nicia IIc, przedstawił wiersz A. Fredry pt. „Paweł i Gaweł”.

Piotruś 21 maja reprezentował naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej nr 17. I zwyciężył. Teraz 7 czerwca 2024 roku, w Rybniku weźmie udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod w/w hasłem.

• klasa III  - Roksana Sztrantowicz IIIa, przedstawiła wiersz Siergieaj Michałkowa pt. „ Mój przyjaciel”.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów .

Ewa Lis i Barbara Kołodziej