• Dzień Jabłkowy
          • 11.10.2023
          • Dzień Jabłkowy

• Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie. Wpływ na to ma nie tylko jego wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika. Celem święta jest propagowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło wielu witamin, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy procesy trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg.To powinno wystarczyć, by było ono stałym elementem naszego jadłospisu. Warto wiedzieć, że Polska należy do największych producentów tych owoców w Europie.

Uczniowie tego dnia prezentowali swoje jabłka, omawiali ich wygląd, kolor, smak, zapach. Wspólna degustacja różnych odmian tego owocu, soku jabłkowego i musu wszystkim przypadła do gustu. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne.

Dzień Jabłkowy zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek. Pamiętajmy „Jedno jabłko dziennie, trzyma choroby z daleka ode mnie!”