• Dzień Czystego Powietrza
          • 14.11.2023
          • Dzień Czystego Powietrza

14 listopada obchodzimy najważniejsze święto dla wszystkich dbających o powietrze!
            Dzisiaj od rana nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach o powietrzu! Rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, mogli zagrać w sudoku smogowe lub poćwiczyć refleks jako „Pogromcy Smogu”. Dzieci zwiększyły poziom wiedzy i świadomości przyrodniczo – ekologicznej na temat smogu, recyklingu i powietrza. Wszystkie wyżej opisane działania przyczyniły się do propagowania zachowań ekologicznych od najmłodszych lat i mają ogromny wpływ na rozwój i przyszłość naszych wychowanków. Ogromną satysfakcję sprawiały nam sytuacje kiedy to dzieci świadomie i z pełnym przekonaniem wygłaszały postulaty jakimi powinien kierować się człowiek szanujący przyrodę i żyjący zgodnie z zasadami ekologii.
             ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa