• Śniadanie daje moc
          • 05.12.2023
          • Śniadanie daje moc

• Od kilku lat w naszej szkole uczniowie klas 1- 3 biorą udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Śniadanie daje moc”. W tym roku zmieniona została nazwa akcji na „Kulinaria z Mocniakami”. Nazwa się zmieniła, ale nie cel, którym jest propagowanie wśród dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. Uczniowie przez tydzień zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania , składników pokarmowych potrzebnych do prawidłowego rozwoju organizmu, o znaczeniu wody w diecie. Dzieci poznały prawidłowo skomponowany talerz żywieniowy, na którym powinny znaleźć się warzywa, owoce, białko, węglowodany, dobre tłuszcze oraz woda. Podsumowaniem akcji było przygotowanie przez klasy plakatów ilustrujących prawidłowo skomponowany talerz, piosenek o zdrowym trybie życie oraz wspólne konsumowanie przygotowanych przez nich potraw. Zdrowe śniadanie uczniowie spożywali w przygotowanej w tym celu sali gimnastycznej udekorowanej plakatami. Przed śniadaniem odbył się krótki quiz oraz prezentacja przygotowanych przez klasy piosenek. Następnie uczniowie wspólnie zajadali się wcześniej przygotowanymi pysznościami. Akcja całej społeczności szkolnej bardzo się podobała i czekamy na powtórkę w przyszłym roku.
            Ewa Brzezińska