Wyniki Szkolnego Konkursu na najciekawszy plakat upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja

05.05.2024 19:31

Z przyjemnością podaję wyniki Szkolnego Konkursu na najciekawszy plakat upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja:

W kategorii wiekowej IV-VI następujące miejsca zajęli:

I - Alicja Synaszko klasa VIa

II -Maja Galisz klasa IVa

II -Olivier Tront klasa VIa

Wyróżnienie: Sofiia Starenka klasa Va

W kategorii klas VII-VIII:

I -Maciej Szczepanik klasa VIIb

II -Aleksandra Brzoza klasa VIIIa

III-Artur Sak klasa VIIb

SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!!

Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne prace, które zdobią teraz naszą salę historyczną :)Izabela Szklanny

• Rowerowy Maj

05.05.2024 18:59

Rowerowy majKolejny raz nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Rowerowy Maj. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń , który w maju dotrze do szkoły rowerem , na hulajnodze , na rolkach lub deskorolce otrzymuje naklejkę do rowerowego dzienniczka. Dla najaktywniejszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Akcja rusza 6 maja :)

Zapraszamy do aktywności:)

Koordynatorzy projektu: Katarzyna Brych , Patrycja Szczepańska

Czwartki Lekkoatletyczne - w sezonie 2023/2024

05.05.2024 19:04

25 kwietnia rozegrane zostały trzecie Czwartki Lekkoatletyczne - w sezonie 2023/2024. Naszą szkołę reprezentowało tym razem 15 uczniów . Do rywalizacji stanęli uczniowe klas 4 -6 z Jastrzębia - Zdroju, Cieszyna, Wodzisławia. Udało nam się zdobyć 14 medali zarówno w konkurencji biegowych oraz technicznych. Wielkie gratulacje.

Opiekunowie: Marek Jagielski i Patrycja Szczepańska

• WYCIECZKA DO ŻAREK

22.04.2024 22:06

Dnia 9 kwietnia uczniowie z klasy 3a i 3b udali się na wycieczkę do Żarek.
        Pierwszym etapem była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Dzieci
        mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków, a potem własnoręcznie
        wykonać lizaka. Podczas warsztatów w Etno Jurze uczniowie wykazali się zdolnościami
        manualnymi wyplatając z wikliny przepiękne serca. Kolejnym etapem wycieczki były
        warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów”. Każde dziecko ubrane w twarzowy czepek i fartuszek
        formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Efektem końcowym była degustacja
        własnoręcznie wykonanego przysmaku. Wycieczka była bardzo ciekawa, pouczająca
        i pełna wrażeń.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

22.04.2024 22:03

W czwartek 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XXVIII Miejski Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii klas II-III.
        Naszą szkołę reprezentowali:
        Oliwia Nowak z klasy 3a, która zajęła III miejsce
        Leon Zmorzyński z klasy 3b, który otrzymał Wyróżnienie.
        Gratulujemy!!!
        Oliwia Nowak zakwalifikowała się do XXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pod hasłem : MISTRZ ORTOGRAFII WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2024. Konkurs odbędzie się 26 kwietnia w Żorach.
        Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
        Trzymamy kciuki!!!