Strona główna

    • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

      Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności naszej szkoły odbędzie się w czwartek 25 czerwca 2026 r. o godzinie 9:00 w PNSPJ.

       

      26 czerwca 2026 r.

      8:00 - uroczyste zakończenie klas ósmych na sali gimnastycznej

      10:00 - uroczyste zakończenie dla klas 4 - 7 na sali gimnastycznej, spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

      11:30 - uroczyste zakończenie dla klas 1 - 3 na sali gimnastycznej, spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

    • Rekrutacja uzupełniająca do klas

      dwujęzycznych

      Złożenie wniosku o przyjęcie: do 31.07.2026 r. 

      Sprawdzian predyspozycji językowych: 03.08.2026r. o godz. 9:00

      Formularze rekrutacji

    • Posiłki w szkole  w roku szkolnym 2025/2026

      szczegółowe informacje w poniższym linku >>>

      umowa_dla_rodzica_2025.2026.pdf

      informacja_dofinansowanie_ze_srodkow_budzetu_panstwa.pdf

       

          • Dzień Sportu

            Tradycyjnie dzień 1 czerwca w naszej szkoły obchodzony jest jako dzień sportu. O godzinie 9.00 po oficjalnym otwarciu, rozpoczęliśmy zmagania taneczną rozgrzewką a następnie uczniowie z klas 4-8 rozpoczęli rywalizację w konkurencjach indywidualnych oraz zespołowych .

            W konkurencjach indywidualnych było można się sprawdzić w takich dyscyplinach jak: tenis stołowy, unihokej, piłka nożna – żonglerka, w rzutach do celu oraz chodzenie na szczudłach.

          • Rowerowy Maj

            Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych. Nasza szkoła podjęła wyzwanie i wzięła udział w kampanii. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.Zasady kampanii były bardzo proste: uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane były nagrody.W dniu 3 czerwca (Światowy Dzień Rowerzysty) w naszym mieście podsumowano przebieg akcji "Rowerowy maj". O godzinie 15.00 na Żelaznym Szlaku przy ulicy Ranoszka Pani Prezydent Anna Hetman wyróż

        • Wycieczka klasy 2b do Żarek
          • Wycieczka klasy 2b do Żarek

            27 maja 2022 roku klasa 2b wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Żarek. Pierwszym jej etapem była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy. Dzieci mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów aż po wyrabianie masy cukrowej. Na samym końcu własnoręcznie formowały swojego lizaka. Drugim jej etapem były warsztaty w Etno Jurze, na których dzieci mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas motania sowy z siana. Dzieciaki z dużym zainteresowaniem słuchały instrukcji miłych pań, które na koniec pomogły im nadać ich sówce wyjątkowego charakteru poprzez doklejenie oczu i dzióbka. Następnie przeszliśmy do Muzeum Dawnych Rzemiosł „Stary Młyn”. Interaktywne elementy ekspozycji w muzeum pozwoliły dzieciom na czynne uczestnictwo w poznawaniu tajników rzemiosł – mogły tu

          • Mega Misja

            Bardzo miło jest mi poinformować, że dzięki zaangażowaniu Świetliczaków w zdobywanie kolejnych cyfrowych kompetencji w programie edukacji cyfrowej - MegaMisja nasza świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry i ciekawe książki

            Gratulujemy!

            Kinga Saładajczyk

          • Konkurs matematyczno-językowy

            W środę 11.05.22r. dwoje uczniów kl. 8a miało okazję sprawdzić swoje matematyczno-językowe umiejętności w miejskim konkursie zorganizowanym przez SP nr 14.

            Byli to Kajetan Szymański oraz Adam Bednarski, który wręcz otarł się o miejsce na podium.

            Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!

          • Audycja umuzykalniająca

            W dniach 10-11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji muzycznej poprowadzonej przez kapelę góralską Beskidzcy Zbóje .Była to wspaniała żywa lekcja folkloru, muzycy prezentowali stroje góralskie, instrumenty (m.in. trąbity pasterskie, fujarki, dwojnice) oraz melodie ludowe.

          • W Masnówce

            Nowa galeria W Masnówce została dodana do albumu fotograficznego

            Podczas obchodów XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, uczniowie naszej szkoły z klasy 3 c uczestniczyli w zajęciach, w Masnówce pod hasłem „W świecie książek”. Podczas spotkania dowiedziały się w jaki sposób układane są książki, miały okazję wyszukiwać je po kodach i tytułach, oglądały książki dla osób niewidzących. Na koniec poznały miejsca w bibliotece, gdzie nie tylko są książki. W jednym z nich spędziły trochę więcej czasu grając w gry planszowe.

          • Lekcja przedsiębiorczości

            12 kwietnia uczniowie klasy 3A zorganizowali w naszej szkole Lekcję przedsiębiorczości.Celem tej akcji było uświadomienie uczniom jak bardzo przydatna jest matematyka w życiu codziennym, ale również nauczenie dzieci przedsiębiorczości poprzez pokazanie im iż zabawki, z których już nie korzystają mogą sprzedać za symboliczną kwotę i tym samym dać radość innym. Pieniądze, które w tym dniu zostały zebrane uczniowie w drodze głosowania postanowili przeznaczyć na zakup karmy dla zwierząt z jastrzębskiego schroniska. W tym miejscu składamy podziękowania dla Przychodni weterynaryjnej Lima Vet, gdzie pan weterynarz zamówiła specjalnie dla nas karmę dla zwierząt i dodatkowo dołączył od siebie wyprawki dla najmłodszych mieszkańców schroniska. Uczniowie osobiście odebrali zamówienie a następnie całość została dostarczona do jastrzębskiego schroniska zwierząt. Uczniowie otrzymali podziękowania

          • Dzień Ziemi 2022 - informacje

            Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, ONZ wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi

            Dzień Ziemi nazywany to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

          • Dzień Ziemi

            Nowa galeria Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

            22 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 8d, 7c i 7a, pod kierunkiem nauczycielki chemii p. Beaty Tomm - Koprowskiej, przygotowali plakaty i hasła dotyczące ochrony naszej planety. 🌳PAMIĘTAJCIE O SZANOWANIU NASZEJ PLANETY, PONIEWAŻ JEST TO ŹRÓDŁO NASZEGO ŻYCIA!🌿

          • Mikołajek w teatrze

            Nowa galeria Mikołajek w teatrze została dodana do albumu fotograficznego

            Książki o Mikołajku, napisane przez francuskiego humorystę René Goscinny’ego podbiły świat. Tłumaczone na wiele języków, są ulubioną lekturą już kilku pokoleń dzieci i dorosłych. Zachwyca przede wszystkim humor tych opowiadań, kapitalny zmysł obserwacji autorów, umiejętność dostrzegania i opisywania przez nich zabawnych zachowań nie tylko dzieci, ale i dorosłych. 6 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przygody Mikołajka na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej a po spektaklu zjeść pysznego pączka.

          • Światowy Dzień Autyzmu

            Nowa galeria Światowy Dzień Autyzmu została dodana do albumu fotograficznego

            2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Na korytarzach pojawiły się plakaty i informacje, które pozwoliły wszystkim pogłębić wiedzę na temat autyzmu. Ubraliśmy się w tym dniu na niebiesko. Dodatkowo, zadbaliśmy o to, by przerwa była CICHĄ PRZERWĄ. Chętni uczniowie wzięli udział w Quizie wiedzy o autyzmie. Za bezbłędne rozwiązanie quizu była nagroda w postaci 10 punktów z zachowania.

      • Bezpieczny powrót do szkół - szczepienia

      • szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje

         

      • Wytyczne MEiN, MZ i GIS

      • Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych,które będą obowiązywały od 1 września 2021 r.

        Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczeństwo uczniów w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

        wytyczne-mein-mz-i-gis-wrzesien-2021-zalacznik.pdf

      • Dostępność cyfrowa

      • Dzięki dostępności cyfrowej z naszej strony mogą wygodnie korzystać osoby z niepełnosprawnościami.

        Oswiadczenie_o_dostepnosci.pdf

        źródło (tekst i grafika): https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa

  • Galeria zdjęć

    • brak danych