• Tobie Polsko

• W dniu dzisiejszym delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielką historii p. Izabelą Szklanny, wzięła udział w uroczystości oznaczenia znakiem pamięci ,,Tobie Polsko grobu powstańca śląskiego śp. Leona Serwotki. Uczestnika I wojny światowej, powstańca śląskiego walczącego we wszystkich trzech powstaniach śląskich w latach 1919-1921. Wydarzenie odbyło się na cmentarzu parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu -Zdroju i miało na celu uhonorowanie Powstańca oraz przekazanie lokalnej społeczności jego historii.

• BIEGI PRZEŁAJOWE

• Dnia 4 października wystartowaliśmy w kolejnych zawodach w biegach przełajowych, ale na wyższym rejonowym etapie. Pogoda trochę nie dopisała, było bardzo deszczowo, ale mimo to chłopaki pokonywali bardzo trudną trasę biegową w terenie dając z siebie wszystko, utrzymując prawdziwą postawę sportowca ii zajęli IV miejsce. Ponadto chłopcy mieli wyjątkowe przeżycie, ponieważ jechali na zawody autokarem siatkarzy Mistrzów Polski klubu Jastrzębskiego Węgla.

Gratulujemy całej drużynie!!!

Skład drużyny:

Sobczak Jakub

Łazorczyk Bartosz

Godlewski Wiktor

Cisak Miłosz

Gruszka Piotr

Gajda Mikołaj

Pająk Maksymilian (rezerwowy).

• Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września

• Europejski Dzień Języków, obchodzony 26 września, to święto, które ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych przez całe życie. W dzisiejszym globalnym świecie, w którym migracja z różnych zakątków świata staje się coraz powszechniejsza, umiejętność porozumiewania się w wielu językach nabiera szczególnego znaczenia. Wielojęzyczność nie tylko ułatwia komunikację, ale także pomaga zrozumieć i docenić kultury ludzi, którzy przybywają do Europy z różnych części globu. W naszej szkole świętujemy ten dzień poprzez warsztaty, konkursy oraz lekcje tematyczne, które ukazują bogactwo językowe nie tylko Europy, ale całego świata. Dzięki temu uczniowie poznają języki, które stają się częścią naszej codzienności dzięki migracji i międzykulturowej wymianie.