Plan lekcji
Dzień Chorego
- 3
Zaproszenie do udziału w konkursie
Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita.”organizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach. Nagroda główna w konkursie - to wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Nasza Szkoła już po raz 4 będzie uczestnikiem tych wyjątkowych zmagań.
Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, wzbudzenie zainteresowania dziejami i kulturą regionu śląskiego.
Pierwszy etap konkursu odbywa się w Naszej Szkole i polega na przygotowaniu pracy w dwuosobowych drużynach, poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Formą pracy może być; prezentacja (20 slajdów max), film,(10 minut max), reportaż, fotoreportaż, mini przewodnik po danym miejscu lub temacie (również jako projekt graficzny). Do uczestnictwa w konkursie zapraszam uczniów i uczennice klas VI-VIII.
Gotowe prace należy przesłać na adres ; iza.szk@interia.pl do 1 kwietnia 2023Dla wszystkich uczestników szkolnych eliminacji przewidziane punkty z zachowania oraz oceny z historii.
W razie pytań służę pomocą.Izabela Szklanny
Bal Karnawałowy 2023
Tydzień Karnawałowy
Rio w SP4! W dniach 30.01-3.02.2023r. w naszej szkole odbył się Tydzień Karnawałowy. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych uczniów do zabawy. Każdego dnia prezentowaliśmy się w odmieniony sposób:
PONIEDZIAŁEK - Dzień maski karnawałowej,
WTOREK- Francja-elegancja!
ŚRODA - Kwiat w butonierce.
CZWARTEK - Imprezowe nakrycie głowy.
PIĄTEK - Dzień karnawałowej fryzury.
Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i kreatywność!
Samorząd Uczniowski
Staś i Zła Noga
7 lutego 2023r. uczniowie klas ósmych wyruszyli do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Mieliśmy okazję zobaczyć spektakl Staś i Zła Noga. Jak można przeczytać na stronie teatru, jest to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte jest solidną dawką ironicznego humoru.
Co ciekawe, kilkoro z nas, na czas spektaklu, stało się aktorami! Nie było wśród nas nikogo, komu ten spektakl by się nie podobał. Polecamy przyszłym rocznikom!
Joanna Szwarczewska-Nędza
7 luty Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
O bezpieczeństwo w sieci dbamy cały rok. W miesiącu lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi uczniów i rodziców na problemy zwiazane z bezpieczeństwem w sieci.
Podziękowania
Papieskie Dzieła Misyjne
W Parafii NSPJ w Jastrzębiu-Zdroju powstało 17 grup kolędników misyjnych złożonych z 95 dzieci uczęszczających do Szkoła Podstawowa nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego kolędowania
Z całego serca dziękujemy Wam i wszystkim kolędnikom, że jesteście z PDMD i Ojcem Świętym oraz za nieocenione wsparcie, jakie niesiecie dzieciom z Papui-Nowej Gwinei.
Model komórki
Uczniowie klas piątych przez kilka tygodni grudnia i stycznia wykonywali modele komórek: dowolne rozmiary, materiały, pomysły i ... wyszły takie cuda :)
Podziwialiśmy je w sali przyrodniczej. To tylko kilka przykładów.
GRATULUJEMY POMYSŁÓW !!!
opiekun: Joanna Kochowska
Konkurs ,,Powstania Śląskie -Pamiętamy"
Z radością ogłaszam, iż został rozstrzygnięty Konkurs na najlepszy lapbook pt.,,Powstania Śląskie -Pamiętamy" organizowany przez Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Jastrzębiu-Zdroju.W konkursie wzięło udział 7 uczniów z Naszej Szkoły. Mam zaszczyt ogłosić, iż
Olivier Tront, uczeń klasy 5a zajął II MIEJSCE,
Aureliusz Szydłowski, uczeń klasy 8a III MIEJSCE.
BRAWO!!! Serdeczne gratulacje oraz podziękowania dla wszystkich uczestników!!!
opiekun: Izabela Szklanny
Pomagamy!!!
koordynator akcji: Marzena Mochnacz
Piłka siatkowa dziewcząt
22 grudnia 2022 w Szkole Mistrzostwa Sportowego odbyły się międzyszkolne zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Nasza szkoła w Jastrzębiu -Zdroju zajęła 2 miejsce. Opiekun: Patrycja Szczepańska
Kartki Bożonarodzeniowe
Nowa galeria Kartki Bożonarodzeniowe została dodana do albumu fotograficznego
12
TALENCIAKI
Bardzo miło jest mi poinformować, że do naszej szkoły dotarły już pierwsze zamówione nagrody za zebrane wspólnie Talenciaki w ramach akcji "Szkoły Pełne Talentów" organizowanej przez Lidl Polska.
Są nimi:
- Grupowy Zestaw Plastyczny XXL,
- Pakiet Planszówek dla nieco starszych.
W czasie trwania akcji zebraliśmy 3922 Talenciaki! Dzięki naszej współpracy i mobilizacji udało się zamówić 5 różnych nagród :-)
Jeszcze raz dziękuję całej społeczności szkolnej za zaangażowanie.
K. Saładajczyk, E. Lis
Mikołaj na sportowo
W grudniu w naszej szkoły odbył się konkurs plastyczno - sportowy. Zadaniem było namalować Mikołaja na sportowo. Dziękujemy za udział i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. Organizatorzy: Patrycja Szczepańska i Małgorzata Ciesielska
Bal karnawałowy
Biologiczne Boże Narodzenie
Boże Narodzenie i okres świateczny kojarzy sie nie tylko z określonymi potrawami ale także roślinami. Czy wiecie dlaczego w domach wiesza się jemiołę, ubiera choinkę? Dlaczego poinsencja została nazwana gwiazdą betlejemską? Jakie jeszcze rośliny mają symbolikę związaną z tą szczególną porą roku?
Uczniowie klas 8a i 8b realizowali projekt "Biologiczne Boże Narodzenie" w ramach którego zgłębiali symbolikę roslin (I nie tylko) związanych z tymi świętami.
Zapraszam do obejrzenia prezentacji - nauczyciel biologii Barbara Będkowska
Prezentacja_3.pptx
Życzenia
Dyrektor i cała społeczność szkoły życzy spokojnych, pełnych ciepła i miłości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym.
Niech czas choć na chwilę się zatrzyma, niech magia świąt trwa jak najdłużej, a Nowy Rok niech będzie wypełniony pokojem.
Wszystkiego dobrego
Kiermasz
Jak co roku w grudniu w naszej szkole odbywa się charytatywny kiermasz świąteczny. Uczniowie wykonali piękne ozdoby z drewna wykorzystując sprzęt z projektu laboratoria przyszłości. Do akcji włączyła się p. Ewa Lis, która pomalowała ręcznie domki z drewna. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu.
Dzień Pluszowego Misia
- 2
"Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez."
- każdy z nas ma małego lub dużego misia, do którego zawsze może się przytulić.
Archiwum Aktualności