• Wspomnienia absolwentów

• Nasza szkoła powstała w 1966 r.

Ma już 50 lat!!!

Wspomnienia Absolwentów „czwórki”

Jesteś absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu- Zdroju? Masz związane z nią jakieś przeżycia, przygody? Napisz do nas. Będziemy Ci za to wdzięczni.

W tym roku mija 50 lat, odkąd pierwsi uczniowie zasiedli w szkolnych ławach Naszej Szkoły. To szacowny wiek, ładna rocznica. Jest nas już kilka tysięcy.

Różnie potoczyły się Wasze losy, ale wszyscy zawarliście tutaj przyjaźnie, macie wspólne szkolne wspomnienia (te dobre i te mniej).

Jeżeli jesteś Absolwentem lub ktoś z Twoich bliskich uczył się w naszej szkole, prosimy
          o udzielenie odpowiedzi na nasze pytania (załącznik). Podziel się z nami informacją, co
          u Ciebie słychać? Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wyrażania swoich refleksji, bo to właśnie Wy tworzycie historię tej szkoły.

W związku z jubileuszem 50.lecia naszej szkoły zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o napisanie swoich wspomnień ze szkolnych lat. Prosimy o udzielenie nam odpowiedzi na poniższe pytania. Odpowiedzi można przesłać na adres: maria_m22@op.pl lub przekazać bezpośrednio do biblioteki szkolnej lub sekretariatu.

1. Proszę podać imię i nazwisko?

2. Czym Pan/Pani obecnie się zajmuje?

3. W jakich latach uczył się Pan/Pani w naszej szkole?

4. Kto był wtedy dyrektorem szkoły, wicedyrektorem i wychowawcą klasy?

5. Jakich nauczycieli Pan/Pani pamięta? Proszę podać nazwy przedmiotów, jakich uczyli?

6. Jak wspomina Pan/Pani lata spędzone w naszej szkole?

7. Czy nauczyciele byli wymagający ? Jakich Pan/Pani pamięta? Czego uczyli

8. Czy miał Pan/Pani swojego ulubionego nauczyciela ?

9. Czy może nam Pan/Pani zdradzić, które zdarzenie z czasów szkolnych nadal wywołuje u Pana/Pani uśmiech?

10. Jaki przedmiot był dla Pana/Pani ulubionym?

11. A klasa? Czy według Pana/Pani była zgrana? Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.

12. Czy spotykacie się z dawnymi kolegami/koleżankami z klasy/szkoły? Może macie kontakt poprzez Internet?

13. Czy były organizowane jakieś uroczystości, wycieczki, wyjścia do kin oraz teatrów?

14. Czy był komers?

15. Jak ubierali się uczniowie do szkoły?

16. Czy był taki czas, kiedy uczniowie nie chodzili w mundurkach?

17. O której zaczynały się i kończyły lekcje?

18. Czy chciałby Pan /Pani coś jeszcze od siebie dodać, a może coś przekazać obecnym uczniom?

Zwracamy się również z prośbą o wypożyczenie przedmiotów związanych z naszą szkołą: pamiątek, dyplomów, tarcz, emblematów, nagród książkowych z lat 60, 70, 80, świadectw, mundurków szkolnych, tornistrów….. Można je przynieść (podpisane imieniem i nazwiskiem0 do biblioteki szkolnej. Po zakończeniu obchodów wszystkie pamiątki zostaną zwrócone do Państwa rąk. Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4