Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

26.06.2023 13:42
      W dniu 23 czerwca 2023 r. uroczystą akademią pożegnaliśmy naszych ósmoklasistów.
      Akademię przygotowała Pani Beata Mika ze swoimi siódmoklasistami, a nad oprawą muzyczną czuwała Pani Katarzyna Brych. Piękną dekorację wykonała Pani Małgorzata Ciesielska razem ze swoimi uczniami.
      Było wesoło i smutno. Z jednej strony uczniowie cieszyli się nadchodzącymi wakacjami, a z drugiej strony żal im było się żegnać ze swoimi kolegami i koleżankami i oczywiście ze swoimi nauczycielami.
      Poczet Sztandarowy uczniów klas ósmych przekazał obowiązki swoim następcom z klasy siódmej.
      Wszyscy uczniowie otrzymali swoje świadectwa, nagrody, a zasłużeni rodzice Podziękowania za pracę na rzecz szkoły i klasy swoich dzieci.
      Rodzice uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem otrzymali Listy gratulacyjne.
      Statuetkę najlepszego ucznia naszej szkoły otrzymała Olga Błaszczyk z klasy 8b.

Równie uroczyście żegnali rok szkolny uczniowie młodszych klas.
      Uroczystą akademię przygotowała klasa szósta Pani Arlety Brachaczek, a nad oprawą muzyczną czuwała Pani Katarzyna Brych.
      Gratulujemy uczniom otrzymanych promocji do klas programowo wyższych jednocześnie życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji.
      Wasi nauczyciele smiley

Konkurs historyczny

26.06.2023 13:24
      3 czerwca Nasi Uczniowie;
      Ada Wróżek i Patrycja Skórzańska oraz Jan Jastrzębski i Aureliusz Szydłowski
      wzięli udział w  finale  Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Silesia Incognita w Tychach.
      Uczniowie nie stanęli na podium ale wykazali się dużą wiedzą z historii i kultury  śląska.
      Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta.
      Byliśmy jedyną szkołą z Jastrzębia-Zdroju.
      Za rok znowu startujemy!
      opiekun: Izabela Szklanny

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - CZYTANIE NA POLANIE

17.06.2023 21:12
      "Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy?" Oscar Wilde

W dniach od 1-7 czerwca 2023 odbywa się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznych obchodów brzmi Książka jest jak ogród i zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni.
      Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
      W tym roku organizatorzy zachęcają do łączenia czytania książek z aktywnością na świeżym powietrzu.
      Nasza szkolna biblioteka rozpoczęła ten wyjątkowy tydzień udziałem w ogólnopolskiej akcji CZYTANIE NA POLANIE.
      Korzystając z pięknej pogody, w ramach świętowania Dnia Dziecka, uczniowie klas I - III brali udział w pikniku. Jedną z jego atrakcji był kącik czytelniczy w którym uczniowie mogli znaleźć pozycje dotychczas nie wystawione na bibliotecznych półkach. Uczniowie czytali samodzielnie wybrane przez siebie książki, a także słuchali książek czytanych im przez nauczyciela - bibliotekarza.

01.06.2023 20:09

Z okazji Waszego święta składamy Wam najlepsze życzenia.

Dużo uśmiechu i samych słonecznych dni :)

W tym dniu wszystkie klasy pod opieką swoich wychowawców świetnie się bawiły. Uczniowie biwakowali na placu zabaw, grali na boiskach szkolnych, mieli możliwość nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Były pieczone kiełbaski, popcorn, soki i lizaki.

W imieniu dzieci dziękujemy naszej Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy w tym dniu zaangażowali się w pracę na rzecz dzieci.

Warsztaty plastyczne

24.05.2023 13:26
      15 maja uczniowie klasy 6a mieli okazję sprawdzić swoje zdolności plastyczne podczas warsztatów z rysunku. Powstały naprawdę piękne prace!