• WYCIECZKA DO ŻAREK

22.04.2024 22:06

Dnia 9 kwietnia uczniowie z klasy 3a i 3b udali się na wycieczkę do Żarek.
        Pierwszym etapem była słodka przygoda w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Dzieci
        mogły obserwować proces wytwarzania lizaków i cukierków, a potem własnoręcznie
        wykonać lizaka. Podczas warsztatów w Etno Jurze uczniowie wykazali się zdolnościami
        manualnymi wyplatając z wikliny przepiękne serca. Kolejnym etapem wycieczki były
        warsztaty pizzy w „Przystani Leśniów”. Każde dziecko ubrane w twarzowy czepek i fartuszek
        formowało pizzę z wybranymi przez siebie składnikami. Efektem końcowym była degustacja
        własnoręcznie wykonanego przysmaku. Wycieczka była bardzo ciekawa, pouczająca
        i pełna wrażeń.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY

22.04.2024 22:03

W czwartek 18 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XXVIII Miejski Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii klas II-III.
        Naszą szkołę reprezentowali:
        Oliwia Nowak z klasy 3a, która zajęła III miejsce
        Leon Zmorzyński z klasy 3b, który otrzymał Wyróżnienie.
        Gratulujemy!!!
        Oliwia Nowak zakwalifikowała się do XXI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pod hasłem : MISTRZ ORTOGRAFII WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2024. Konkurs odbędzie się 26 kwietnia w Żorach.
        Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
        Trzymamy kciuki!!!

• Zawody Pierwszej Pomocy

22.04.2024 21:17
        Z radością informujemy, że 12.04 w Tarnowskich Górach zespół uczniów naszej szkoły, w składzie Szymon Nowak 8a, Marcin Sobarnia 8a, Maciej Ćwirzeń 7a, Michał Gutowski 5b, zdobył II miejsce w V Tarnogórskich Zawodach Pierwszej Pomocy.
        Serdeczne gratulacje!
        Dziękuję bardzo
        ks. Mateusz

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

22.04.2024 21:08
        • 18 kwietnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu - Zdroju odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych - klas 1 - 4 i klas 5 - 8. W tym roku nie udało się stanąć na podium ale w przyszłym roku na pewno się uda.

Patrycja Szczepańska

• Zawody w piłce nożnej

22.04.2024 21:05

W środę 17 kwietnia 2024 na boisku przy ZS nr 5 reprezentacja naszej szkoły kategorii klas 7-8 chłopców wzięła udział w zawodach piłki nożnej . Mimo, że pogoda nam nie dopisała chłopcy dali z siebie wszystko zajmując 2 miejsce w Jastrzębiu - Zdroju. Wielkie gratulacje dla naszych sportowców:)