• OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - CZYTANIE NA POLANIE
        • 17.06.2023
        • OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM - CZYTANIE NA POLANIE

• "Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy?" Oscar Wilde

W dniach od 1-7 czerwca 2023 odbywa się XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznych obchodów brzmi Książka jest jak ogród i zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni.
          Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, której głównym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
          W tym roku organizatorzy zachęcają do łączenia czytania książek z aktywnością na świeżym powietrzu.
          Nasza szkolna biblioteka rozpoczęła ten wyjątkowy tydzień udziałem w ogólnopolskiej akcji CZYTANIE NA POLANIE.
          Korzystając z pięknej pogody, w ramach świętowania Dnia Dziecka, uczniowie klas I - III brali udział w pikniku. Jedną z jego atrakcji był kącik czytelniczy w którym uczniowie mogli znaleźć pozycje dotychczas nie wystawione na bibliotecznych półkach. Uczniowie czytali samodzielnie wybrane przez siebie książki, a także słuchali książek czytanych im przez nauczyciela - bibliotekarza.