• Po co Wam Samorząd?

"Samorządności należy uczyć się tak,

jak matematyki

lub innego przedmiotu  szkolnego"

A. Ferrier

Po co Wam samorząd?

• Wspólnie działając, możecie więcej osiągnąć, wpłynąć na to, co dzieje się w szkole,
          • macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi,
          • rozwijacie swoje pasje i zainteresowania,
          • możecie znaleźć fajny sposób na spędzanie wolnego czasu,
          • wzbogacacie ofertę imprez szkolnych,
          • macie możliwość zorganizowania dyskoteki, zawodów sportowych, koncertu,
          • możecie znaleźć fundusze na realizację swoich pomysłów,
          • zyskujecie satysfakcję z możliwości zrobienia czegoś dla innych,
          • macie szansę wykazać się swoją kreatywnością,
          • możecie skuteczniej bronić praw ucznia,
          • uczycie się współpracy w grupie, zdobywacie nowe, cenne doświadczenia,
          • bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości, dostosowujecie ją do swoich potrzeb i oczekiwań, uzyskujecie szansę na rozwiązanie szkolnych problemów.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy –wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią.

Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, czekamy na Twoją inicjatywę!!!

Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do pracy w samorządzie i mających ciekawe pomysły.