• Rekrutacja do klas dwujęzycznych

• Do dnia 28.06.2024 kandydaci do klas dwujęzycznych zobowiązani są  dostarczyć oryginały świadectw.

Natomiast w dniach 30.07-02.08.2024 odbędzie się sprawdzian predyspozycji językowych w postępowaniu uzupełniającym.

Sczegółowe informacje w zakładce - O SZKOLE - Ogłoszenia

• Zaproszenie do współpracy

• Dyrektor Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica zaprasza do współpracy w rozpowszechnianiu  informacji wśród uczniów, i ich rodziców o możliwości zostania wolontariuszem i tworzenia dużych projektów kulturalnych.

wolontariat.docx

• Wycieczka klas szóstych do Krasiejowa

• W Krasiejowie jest wyjątkowy park, gdzie można stanąć oko w oko z dinozaurami bez obawy, że można zostać pożartym lub zdeptanym. Jest to miejsce, w którym historia łączy się z teraźniejszością, przeszłość miesza się z technologią.

8 maja Park Dinozaurów JuraPark Krasiejów został odwiedzony przez klasy szóste. Poza zwiedzeniem parku i pawilonu paleontologicznego, na miejscu czekało wiele innych atrakcji, takich jak Tunel Czasu, Prehistoryczne Oceanarium, czy Kino 5D. Dodatkowych wrażeń dostarczył park rozrywki oraz liczne zjeżdżalnie i dmuchańce.

Środowa wyprawa okazała się bardzo pouczająca oraz dostarczyła uczniom i ich opiekunom wielu niezapomnianych wrażeń.

• Wyniki Szkolnego Konkursu na najciekawszy plakat upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja:

• Z przyjemnością podaję wyniki Szkolnego Konkursu na najciekawszy plakat upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja:

W kategorii wiekowej IV-VI następujące miejsca zajęli:

I - Alicja Synaszko klasa VIa

II -Maja Galisz klasa IVa

II -Olivier Tront klasa VIa

Wyróżnienie: Sofiia Starenka klasa Va

W kategorii klas VII-VIII:

I -Maciej Szczepanik klasa VIIb

II -Aleksandra Brzoza klasa VIIIa

III-Artur Sak klasa VIIb

SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!!

Dziękuję wszystkim uczestnikom za piękne prace, które zdobią teraz naszą salę historyczną :)Izabela Szklanny

• Czwartki Lekkoatletyczne - w sezonie 2023/2024

•

25 kwietnia rozegrane zostały trzecie Czwartki Lekkoatletyczne - w sezonie 2023/2024. Naszą szkołę reprezentowało tym razem 15 uczniów . Do rywalizacji stanęli uczniowe klas 4 -6 z Jastrzębia - Zdroju, Cieszyna, Wodzisławia. Udało nam się zdobyć 14 medali zarówno w konkurencji biegowych oraz technicznych. Wielkie gratulacje.

Opiekunowie: Marek Jagielski i Patrycja Szczepańska

• Rowerowy Maj

• Rowerowy majKolejny raz nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Rowerowy Maj. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń , który w maju dotrze do szkoły rowerem , na hulajnodze , na rolkach lub deskorolce otrzymuje naklejkę do rowerowego dzienniczka. Dla najaktywniejszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Akcja rusza 6 maja :)

Zapraszamy do aktywności:)