6 grudnia w naszej szkole obyły się Zawody Mikołajkowe klas IAch co to były za emocje !!!!!! Zawody poprzedziła taneczna rozgrzewka prowadzona przez Panią Patrycję Szczepańską i Panią Ewelinę Sadłocha, a kiedy już wszyscy mieli rumieńce na twarzy przystąpiono do rywalizacji drużynowej. Najpierw do zawodów przystąpiły dziewczynki z klas 1a,1b i 1c, które świetnie poradziły sobie zarówno w biegu z workiem prezentów jak i w przekładaniu "bombek" (w postaci plastikowych piłeczek) z jednego sektora do drugiego. Następnie do zawodów przystąpiły drużyny chłopców z klasy 1a, 1b i 1c, gdzie dzielnie kibicowały im nie tylko dziewczynki, ale również koledzy i koleżanki ze starszych klas. Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali Mikołajowe medale oraz prezent od Mikołaja w postaci słodkości. Dziękujemy organizatorom Pani Agacie Sośnie i Pani Patrycji Szczepańskiej, a także wszystkim wychowawcom klas pierwszych oraz Radzie Rodziców za dostarczenie przesyłki od Mikołaja, a przede wszystkim ogromne podziękowania należą się dzieciom za wspaniałą zabawę fair play.
Mikołajki
3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu ich w społeczne życie. Obchody Dnia są okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
Z tej okazji rozmawialiśmy z uczniami na temat osób niepełnosprawnych, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze. Niepełnosprawność nie jest już tabu. Można, a nawet trzeba o niej mówić, by uświadomić młodym pokoleniom jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Niepełnosprawni są wśród nas. Choroba może dotknąć każdego.
Uczmy więc sami siebie i dzieci akceptacji, zrozumienia, życzliwości dla drugiego człowieka.
Pomagamy!!!
Zapraszam Państwa do udziału w zbiórce prezentów mikołajkowych dla dzieci ze szpitala onkologicznego w Katowicach i Zabrzu.
Zbieramy: produkty spożywcze - płatki śniadaniowe, chrupki, soczki, dżemy, kakao, Nutellę i słodycze, zabawki - lalki, koraliki, autka, puzzle, gry planszowe, kolorowanki, kredki, mazaki, ciastolinę, bloki rysunkowe.
Przydadzą się również ciepłe skarpety dla chłopca i dziewczynki.
Podarowane rzeczy muszą być nowe.
Zbiórka trwa do 5 grudnia.
Wszystkie przyniesione rzeczy proszę składać do pojemnika znajdującego się w świetlicy szkolnej.
Dziękuję za uwagę. Mochnacz Marzena
Hejt - przemoc zaczyna się od słów
Na przełomie października/listopada odbył się szkolny konkurs pt. Hejt - przemoc zaczyna się od słów.
W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:
Kl. 4-6: Sebastian Gilek, Oliwier Tront kl. 5a
Kl.7-8: Aleksandra Kozikowska, Hanna Wilk Kl.8a
Gratulujemy!
Kochani uczniowie!
Grudzień to miesiąc oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Chcemy aby ten czas upłynął nam miło, wesoło i rodzinnie. Dlatego Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy.
Od dziś do 24 grudnia zapraszamy do wykonywania zadań w naszym kalendarzu adwentowym, który znajduje się na drzwiach sali nr. 10.
Każdy uczeń z klasy, który wykona najwięcej zadań adwentowych otrzyma dodatnie punkty z zachowania.
Wykonaj zadanie, udokumentuj go (przynieś do sali nr 10 lub zrób zdjecie).
Życzymy Wam przyjemnej, grudniowej przygody.
Pumpkin Day Festival
Klasy I-III brały udział w ogólnopolskim projekcie językowym Pumpkin Day Festival. Uczniowie mieli okazję poznać wiele dyniowych ciekawostek, a także wziąć udział w konkursie recytatorskim z j. angielskiego pt. Pumpkin Poem. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością oraz wspaniałym talentem aktorskim!
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Emilia Kozłowska (kl. 2c)
II miejsce: Jakub Kubieniec (kl. 2a)
III miejsce: Kaja Anuszkiewicz (kl. 1b)
Wyróżnienia otrzymali:
Filip Więckowski (kl. 1a)
Alicja Firla (kl. 1a)
Zuzanna Jendrysczyk (kl. 1a)
Nel Plewa (kl. 1b)
Urszula Bogacz (kl. 1b)
Wiktor Dolny (kl. 3b)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Arletta BrachaczekMagdalena Zyndram-Kościałkowska
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Misie, misie, wszędzie misie Nie ma się czemu dziwić, bo przecież:MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY, MIŚ JEST FAJNY I KUDŁATY, MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA, MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA!
Ta ulubiona dziecięca zabawka obchodzi 25 listopada swoje święto- ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
Z tej okazji nasi uczniowie (i nie tylko uczniowie;-)) przyszli dziś do szkoły z pluszowym towarzystwem. W kąciku fotograficznym powstawały pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie kl. 3a i 1b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych podczas których poznali historię święta, wzbogacili swoją wiedzę na temat niedźwiedzi oraz zapoznali się ze szkolną kolekcją książek, których bohaterami są różne misie. Uczniowie klasy 3c odwiedzili bibliotekę Masnówka. Dowiedzieli się, że w każdej bibliotece mieszka jakiś miś, a czasami cała ich kolekcja;-). Wspomniano o Uszatku, Puchatku, Paddingtonie, Misiu Tulisiu. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne.
Starsi - młodszym
- 4
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA!
UWAGA!
Zapoznaj się z plakatami wyborczymi naszych dwóch kandydatów:
Stanisława Marcinkowskiego z klasy 8b oraz Miłosza Kusia z klasy 8a.
Wybierz przedstawiciela naszej szkoły, który będzie reprezentował SP4 w Urzędzie Miasta!
Twój głos może być decydujący!!
Zagłosuj już w najbliższy poniedziałek - 28 listopada - na dwóch długich przerwach!!
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie Zofia Marciniak i Jakub Gruszka zaprezentowali poprzez szkolny radiowęzeł słuchowisko oparte na opowiadaniu Niezwykły bumerang z książki pt. Uszy do góry!
10 opowieści na dobry nastrój hiszpańskich autorów Marii Merce Conangla i Jaume Solera. W książce tej poznajemy bohaterów zmagających się ze złością, smutkiem, złamanym sercem czy strachem. Każda część poświęcona jest zwykłym-niezwykłym dniom spędzonym w gronie rodzinnym lub wśród rówieśników. Wszystkie opowiadania łączy pozytywny przekaz i inspirujące zakończenie. Nie tylko wywołują uśmiech, ale dają do myślenia i mogą stać się pretekstem do rozmów na temat przeżywanych emocji oraz tego, co ważne w życiu.
Mamy nadzieję, że główne przesłanie przeczytanego dziś całej szkolnej społeczności opowiadania: TO, CO DAJESZ, OTRZYMUJESZ, A TO, CO RZUCASZ, WRACA DO CIEBIE pozostanie na długo w naszych sercach i głowach.
Barbara Kołodziej
WYJDŹ POZA OKŁADKĘ KSIĄŻKI
Rozstrzygnięto szkolny konkursu plastyczny WYJDŹ POZA OKŁADKĘ KSIĄŻKI organizowany w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Laureaci:
kategoria kl. I - III
I miejsce: Emilia Kozłowska, Agata Żołnowska
II miejsce: Michalina Majchrzak, Aron Hus
III miejsce: Maja Rychter, Kristina Dovhal
wyróżnienie: Piotr Nicia, Nel Plewa
kategoria kl. IV - VIII
I miejsce: Julia Klepek, Natalia Kołodziej, Martyna Rańda
II miejsce: Julia Hałas
III miejsce: Agata Żołnowska
Nagrodzone prace można zobaczyć w szkolnej bibliotece.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję! Barbara Kołodziej
1
Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy
17 listopada, w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii oraz Kampanii 19 dni przeciwko przemocy, uczniowie klasy Ib uczestniczyli w zajęciach "Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy". Wędrując przez kolejne strony książki A. Llenas Kolorowy potwór uczniowie rozmawiali o emocjach, ich przyczynach oraz o sposobach radzenia sobie w chwilach trudnych. Obejrzeli film oparty na książce Duże sprawy w małych głowach autorstwa Agnieszki Kossowskiej. Stał się on inspiracją do rozmów na temat tolerancji, niepełnosprawności oraz zachowań wobec osób, które są inne. Uczniowie brali bardzo aktywny udział w zajęciach opowiadając o swoich doświadczeniach oraz udzielając sobie nawzajem rad. Stworzyli również własną galerię potworów (wcale nie strasznych!) mieszkających w dziecięcych głowach i sercach - prace uczniów wkrótce zmienią się w książeczkę i można będzie je obejrzeć w szkolnej bibliotece. Jestem pewna, że ta wyjątkowa, kolorowa książeczka będzie stanowiła konkurencję do tej, która towarzyszyła nam tego dnia na zajęciach.
Barbara Kołodziej
2
Kolejny sukces naszych uczniów.
15 listopada nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolnych zawodach piłki ręcznej klas 4-6. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 16 w Moszczenicy. Po zaciętej grze nasi uczniowie zajęli 2 miejsce w Jastrzębiu -Zdroju. Gratulujemy kolejnego sukcesu.
Opiekun: Patrycja Szczepańska
Ogólnopolski Dzień Biblioterapii
14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii. Tegorocznym hasłem przewodnim jest Czytanie daje siłę! Biblioterapia w sytuacjach kryzysowych. Dzień ten, którego świętowanie przedłużamy na cały tydzień, celebruje terapeutyczną moc słów. Pomagajmy sobie książką Czytanie nie boli, a przynosi wiele wartości terapeutycznych:
pociesza,
zmniejsza poczucie osamotnienia,
poprawia nastrój,
pobudza wyobraźnię,
poszerza horyzonty,
wzbogaca wiedzę,
uczy empatii,
inspiruje,
uwrażliwia na krzywdę drugiego człowieka (i nie tylko człowieka).
W szkolnej bibliotece wyeksponowano pozycje wpisujące się w obchody święta. Mam nadzieję, że wkrótce powędrują one do domów uczniów i staną się inspiracją do ciekawych rozmów, także na trudne tematy
Barbara Kołodziej
Święto Niepodległości
10 listopada w Naszej Szkole dobyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
Scenariusz uroczystości został przygotowany przez p. Izabelę Szklanny.
Uczniowie klas 6a oraz 6b zaprezentowali wiersze oraz teksty literackie a także prezentacje multimedialne. Akademię uświetnił występ szkolnego chóru pod patronatem p. Katarzyny Brych.
Równo o godzinie 11.11 Szkoła włączyła się w Akcję ,,Szkoła do hymnu , podczas ,której w całej Polsce o tej samej porze zabrzmiał ,,Mazurek Dąbrowskiego.
W czasie akademii mieliśmy również okazję wysłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Ewy Łęckiej z klasy IV oraz Bartka Misztala z kl VI .
Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Patriotycznego.
I miejsce otrzymała Agata Wawrzyniak z klasy IV
II miejsce otrzymał Dorian Konwent z klasy VI
III miejsce otrzymał Bartosz Misztal z klasy VI
SERDECZNE GRATULACJE!!!
Izabela Szklanny
4
PRZERWA NA CZYTANIE
28 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju wzięła udział w Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Do udziału w akcji, której celem jest promocja czytelnictwa oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdym miejscu i w każdej sytuacji zaproszeni zostali wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły – w sumie 491 osób. Podczas przerw czytaliśmy w salach lekcyjnych, na korytarzach, w bibliotece oraz na sali gimnastycznej. Siedząc, chodząc, leżąc. Czytano książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Zabawne i poważne, grube i cienkie, nowiuteńkie i całkiem stare. Ta możliwość wyboru czytanej pozycji sprzyjała wymianie spostrzeżeń na temat gustów literackich i naszych zainteresowań czytelniczych.
Kolejne zawody
W środę 09.11.2022 r. reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w miedzyszkolnych zawodach w piłce nożnej - dzieci. Zawody zostały rozegrane na boisku w Moszczenicy. Nasi chłopcy rozegrali bardzo dobrą piłkę. Nasza szkoła zdobyła 3 miejsce w Jastrzębiu -Zdroju.
Opiekun : Patrycja Szczepańska
Wehikułem czasu do Jastrzębia-Zdroju
- 11
W piętek klasa 1c była w Miejskiej Bibliotece Publicznej na niepowtarzalnych zajęciach z cyklu "Poznajemy nasze miasto". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim byli prawdziwi kuracjusze, którzy przyjeżdżali do Jastrzębia-Zdroju, aby podreperować zdrowie. Poznały historię uzdrowiska i jego rozwoju na przestrzeni lat oraz tajemnice Parku Zdrojowego jego atrakcje, które czekały na wszystkich odwiedzających to miejsce. Dowiedzieły się, jak i czym leczono kuracjuszy.
Uczniowie mieli również okazję poznać nowe ciekawe książki i pokolorować obrazki przedstawiające zabytkowe miejsca naszego miasta.
Podziękowanie
Pomagamy
Nasza szkoła bierze udział w zbiórce prezentów mikołajkowych dla dzieci ze szpitala onkologicznego w Katowicach i Zabrzu.
Zbieramy:
● Produkty spożywcze: płatki śniadaniowe, chrupki, soczki, dżemy, kakao, Nutellę
i słodycze.
● Zabawki: lalki, koraliki, autka, puzzle, gry planszowe, kolorowanki, kredki, mazaki, ciastolinę, bloki rysunkowe.
● Przydadzą się również ciepłe skarpety dla chłopca i dziewczynki.
Podarowane rzeczy muszą być nowe.
Zbiórka trwa do 5 grudnia.
Wszystkie przyniesione rzeczy prosimy składać do pojemnika znajdującego się w świetlicy szkolnej.
Dziękujemy Państwu za każdy podarowany prezent mikołajkowy.
koordynator: M. Mochnacz
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie