• Szkolny konkurs - wiosenne bukiety i wianki.

• 25.03.2024 16:54
        • Tegoroczną wiosnę uczniowie SP4 przywitali samodzielnie wykonanymi kwiatami oraz wiankami.

Konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wygrały klasy:

Kategoria I-III - klasa 3C

Kategoria IV-VIII - klasa 4B

Wyróżnienie: Maja Lachowska i Antonina Staszczyk z klasy 6B.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i uczniom za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!
        • XXIX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5.

• 13.03.2024 17:06
        • Gratulacje.

Jan Jarosiński z kl. IV a i Maja Rychter z kl. IV c. zostali finalistami XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5.

Przedmiotem tegorocznego konkursu była znajomość Ewangelii według św. Marka.

Nasi finaliści zostali wyłonieni spośród uczniów, którzy uczestniczyli w etapach szkolnym i rejonowym. W rejonie jastrzębskim najlepszymi byli nasi uczniowie Jan Jarosiński i Maja Rychter. zajmując I i II miejsce.

Razem z uczennicą Zespołu Szkół Salezjanek  7 marca 2024 r.w gmachu Wydziału Teologicznego reprezentowali w finale 15 Szkól z Jastrzębia Zdroju. Mierząc swoje siły z uczestnikami z 37 szkół podstawowych archidiecezji katowickiej.

Dziękuję wszystkim naszym uczniom którzy wzięli udział w tym konkursie.
          Każdy z nich jest zwycięzcą, bo przeczytał całą Ewangelię i to nie jeden raz.

Szczególne uznanie i Gratulacje dla Mai Rychter i Janka Jarosińskiego za poświęcony czas i solidną pracę nad zgłębianiem Słowa Bożego. Niech  Ono owocuje w ich życiu.

s. M. Longina Płaczek

W dniu 7. Marca 2024 roku miał miejsce finał diecezjalny XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5. Miał on miejsce w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
          Wzięło w nim udział 47 uczniów z 37 szkół podstawowych archidiecezji katowickiej.  Finaliści zostali wyłonieni spośród uczniów, którzy uczestniczyli w etapach szkolnym i rejonowym.
          Przedmiotem tegorocznego konkursu była znajomość Ewangelii według św. Marka. Konkurs przebiegał pod hasłem: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie(Mk  9,7).
          Uczestnicy finału musieli napisać test, składający się z 26 zadań, w którym mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. Podczas, gdy komisja sprawdzała pracy uczniowie uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Krakowski Teatr Biblijny, w auli Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Po posiłku finaliści wraz katechetami zgromadzili się z auli WTL UŚ.
          O godzinie 13.15 nastąpiło ogłoszenie wyników finału XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas.4-5. Nagrody wręczył ks. bp Grzegorz Olszowski, który na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

• Powiatowy Konkurs Informatyczny na graficzny projekt kartki świątecznej

• 03.01.2024 13:55
        • Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w Powiatowym Konkursie Informatycznym na graficzny projekt kartki świątecznej organizowanym przez SP nr 6 im. Janusza Korczaka. Spośród nadesłanych prac szkolna komisja wyłoniła kartki, które następnie zostały przesłane na etap powiatowy.

W kategorii klas I-III, Alicja Firla z kl. 2a zajęła II miejsce.
          W kategorii klas IV- VIII, wyróżnienie otrzymała Alicja Kabata z kl. 7a.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Wykazaliście się wspaniałymi umiejętnościami i niezwykłą pomysłowością.
        • RODZINNE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE

• 11.12.2023 14:52
        • RODZINNY KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Na przełomie listopada/grudnia naszej szkole odbył się konkurs  RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Prace były różnorodne, bardzo pomysłowe, a zarazem nawiązywały do tradycji.
          Wyniki konkursu:
          I miejsce :
          Katarzyna Morawska oraz Laura Kinas
          II miejsce:
          Patrycja Marcol oraz Kajetan Kańtoch
          III miejsce:
          Piotr Jastrzębski

SERDECZNE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!