• Matematyka - Ewa Rduch

•

CREATIVE NUMBERS – to obecnie realizowany przeze mnie projekt w ramach etwinningu.

Do współpracy zgłosiły się szkoły z Rumunii, Litwy, Łotwy, Czech, Turcji, Macedonii, Polski, Włoch oraz Ukrainy.

Jego celem jest zachęcenie uczniów do własnej kreatywności, innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i dostrzeżenie czegoś innego w zwykłym  dobrze nam znanym świecie liczb.  Udział w projekcie dodatkowo stanowi możliwość  zaprezentowania swojego  kraju, miasta i szkoły, uczniom z innych krajów.

Zadaniem uczestników tego projektu  jest ciekawe, kreatywne, a czasami nawet zagadkowe przedstawienie świata liczb, który gdzieś  możemy  dostrzec w kształtach, formach czy  zjawiskach. Wyobraźnia uczniów sprawia,  że w czymś oczywistym, znanym i codziennym mogą ukrywać się liczby, te najprostsze 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,  tylko trzeba je tam zobaczyć, a potem  przedstawić w formie pracy plastycznej, krzyżówki liczbowej, zagadki lub gry matematycznej. Uczniowskie prace stworzą  Galerię Kreatywnych Liczb, która znajdzie swoje miejsce w pracowni matematycznej i jednocześnie zostanie zaprezentowana na twinspace.

Koordynator projektu Ewa Rduch