• LEKCJE OTWARTE

• TEMAT: III RZECZPOSPOLITA

nauczyciel: mgr Michalina Gawlikowska            konspekt_lekcja_otwarta_III_RP.doc

prezentacja >>>I II_Rzeczpospolita.pptx

TEMAT: BRYŁY OBROTOWE

nauczyciel: mgr Żaneta Firla                              konspekt_lekcji_klasa_6_bryly_obrotowe.pdf

12.04.2018 r. w SP 9 odbyła się lekcja otwarta, którą mogli obserwować zaproszeni nauczyciele matematyki z jastrzębskich szkół podstawowych. Trudny temat okazał się dla uczniów ciekawy i zrozumiały. Nauczyciel przygotował mnóstwo pomocy dydaktycznych, które pomogły zrozumieć jak powstają bryły obrotowe. Wśród nich były patyczki z przyklejonymi do nich prostokątami, trójkątami, wiele przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym oraz ciekawa prezentacja z animacjami. Szybkie tempo pracy aktywizowalo wszystkich uczniów, którzy chętnie pracowali. Temat został zrealizowany i wszystkie cele lekcji założone przez nauczyciela, które sprawdził  trakcie rekapitulacji lekcji.

Lekcja bardzo nam się podobała. Była inspiracją do naszej dalszej pracy.