• POKL-"Osiągamy sukcesy w nauce"

• Informacja o projekcie "Osiągamy sukcesy w nauce"

Szanowni Państwo

Od 1.09. 2011 r. do 31.07.12 r. nasza szkoła brała udział w projekcie  „Osiągamy sukcesy w nauce” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 9.1.2.
          Głównym celem projektu było stworzenie warunków równych szans edukacyjnych uczniom, którzy nie zawsze mają możliwy dostęp do dodatkowych usług edukacyjnych, którzy wymagają indywidualizacji pracy, dla których możliwość pracy w małej grupie jest szansą odkrycia swoich mocnych stron i wzrostu poczucia bezpieczeństwa.
          Program „Osiągamy sukcesy w nauce” umożliwiał bezpłatny dostęp do szerokiej gamy zajęć dodatkowych dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
          Budżet projektu to ok. 150 tys. zł, za które to wzbogaciliśmy placówkę w potrzebne pomoce dydaktyczne, zorganizowaliśmy zajęcia dodatkowe oraz zajęcia specjalistyczne. W ramach projektu  zrealizowaliśmy 1050 godzin zajęć dodatkowych:

• dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego , w bloku matematyczno-przyrodniczym i w kształceniu zintegrowanym;
          • rozwijających zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia: zajęcia z języka angielskiego, informatyki i zastosowania komputerów, matematyki, przyrody (z wykorzystaniem mikroskopu biomet), polonistyczne;
          • rozwijających wiedzę w tym o charakterze artystycznym i kulturowym: „Kultura, sztuka, pasja” oraz zajęcia w bloku historia i kultura europejska;
          • o charakterze psychologiczno – pedagogicznym wspierającym rozwój ucznia: dla uczniów zdolnych, zagrożonych dysleksją, nadpobudliwych psychoruchową.
          W projekcie mógł uczestniczyć każdy uczeń naszej szkoły, który wyraził chęć uczestnictwa w nim, bez względu na płeć i status społeczno – ekonomiczny i spełnił wszystkie warunki określone w Regulaminie Rekrutacji.

Aby dziecko mogło wziąć udział w jakimkolwiek z proponowanych działań, rodzic musiał wypełnić formularz zgłoszeniowy do projektu i deklarację udziału dziecka w danych zajęciach.
          Rekrutacja do projektu trwała  od 5.IX.11r. do 9.IX.10r. Mam nadzieję, że aplikowanie do projektów unijnych i pozyskiwanie w ten sposób dodatkowych funduszy na rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły spotkało się z ciepłym przyjęciem.  Odbiorcami projektu były Państwa dzieci i to właśnie dla nich czyniliśmy wszelkie starania, aby zarówno one jak i Wy drodzy Państwo byliście w pełni usatysfakcjonowani z naszej działalności.

Dyrektor Szkoły Maria Mazurek