• PCK - "Pomocna dłoń"

•                                                                                       „Jedynie prawdziwy człowiek

Zauważy potrzeby innego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

Wyciągnie doń pomocną dłoń…”

Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych , rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

W ramach pracy SK PCK  przeprowadzamy różne akcje charytatywne. Większość z nich jest kontynuowana od kilku lat.  : we wrześniu jest to „Wyprawka dla Żaka”  w czasie świąt „Pomocna dłoń”. W ten sposób uczniowie pomagają swoim kolegom i koleżankom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Również w tym roku szkolnym we wrześniu ogłosiliśmy „Wyprawkę dla  żaka”.
          Uczniowie mieli możliwość pomóc kolegom i koleżankom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, poprzez ofiarowanie przyborów szkolnych. Zebrane rzeczy zostały przekazane potrzebującym.

W listopadzie odbyła się akcja „Pluszowy mis” – zebrane przez uczniów zabawki zostały ofiarowane dzieciom z Domu Dziecka w Jastrzębiu- Zdroju..

Święta Bożego Narodzenia to czas ,kiedy możemy pomóc innym. Kolejny raz  wspieraliśmy  tych ,dla których z powodu trudnej sytuacji materialnej był  to szczególnie ciężki okres.

Z zebranych słodyczy ,żywności, zabawek , środków  czystości powstały paczki , które trafiły do rodzin  najbardziej potrzebujących  naszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy  wszystkich darczyńcom  o dobrym i wielkim sercu, którzy biorą udział w akcjach charytatywnych .

Dziękujemy za  wszystkie podarunki, które traktujemy jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Podziękowanie dla Tych, którym się chciało dać radość innym!

Dobroć to jedyna inwestycja, na której nie można stracić.”

Dalej chcemy pomagać , bo sprawianie innym radości cieszy!!!!!

Opracowała :Irena Łabuz