• Hospicjum-"Pola nadziei"

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia.

Już od 2007  wolontariusze z naszej szkoły angażują się w Ogólnopolską Akcję pt. ,,Pola Nadziei''.  W ramach akcji pomagamy ludziom cierpiącym, ciężko doświadczonym przez chorobę.    Znakiem rozpoznawczym akcji "Pola Nadziei" jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei na całym świecie. To znak przy­pom­i­na­jący o ludzi­ach chorych, cier­pią­cych, oczeku­ją­cych pomocy w najtrud­niejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bez­in­tere­sownej pomocy. W ramach akcji na terenie szkoły powstało „Żonkilowe pole nadziei”

W kwietniu , kiedy kwitną żonkile, w naszym mieście uczniowie zbierają  fundusze przeznaczone na wspieranie działalności jastrzębskiego Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza przy parafii w Jastrzębiu Górnym.

Kampania Pola Nadziei ma wymiar społeczny. Dzięki zaangażowaniu

wolontariuszy rośnie wśród uczniów świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

W kwietniu 2019 r. planowana jest kolejna zbiórka funduszy na hospicjum. Z pewnością  wezmą  w niej udział młodzi wolontariusze z naszej szkoły.

Opracowała :Irena Łabuz