• Plastyka inaczej

29.05.2024 14:57

Przemiłe spotkanie klasy 4a z Barbarą Soborak autorką nowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Łazienki III.

• Edukacja z wojskiem

29.05.2024 14:33
        Dnia 28 maja klasa 7c wzięła udział w programie edukacyjno - obronnym "Edukacja z wojskiem" , którego głównym celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Radosne granie i śpiewanie

28.05.2024 10:35
        Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam ludzie dobre serca mają....
        Chórek szkolny pod opieką pani Katarzyny Brych miał zaszczyt wystąpić po raz drugi na festiwalu Radosne granie i śpiewanie organizowanym przez Zespół Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.
        Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i niesamowite emocje.

• Konkurs Recytatorski pod hasłem Mój przyjaciel

24.05.2024 14:52

7 maja 2024 r. w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Mój przyjaciel.

Celem konkursu było:

• propagowanie piękna poezji,
        • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,
        • przygotowanie uczniów do III Miejskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Mój przyjaciel,
        • rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,
        • upowszechnianie kultury języka,
        • aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. I – III.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców z klas:

• klasa I – Karina Wójcik przedstawiła wiersz W. Chotomskiej pt. „ Zostań moim przyjacielem”
        • klasa II - Piotr Nicia IIc, przedstawił wiersz A. Fredry pt. „Paweł i Gaweł”.

Piotruś 21 maja reprezentował naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim w Szkole Podstawowej nr 17. I zwyciężył. Teraz 7 czerwca 2024 roku, w Rybniku weźmie udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pod w/w hasłem.

• klasa III  - Roksana Sztrantowicz IIIa, przedstawiła wiersz Siergieaj Michałkowa pt. „ Mój przyjaciel”.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów .

Ewa Lis i Barbara Kołodziej

Świętujemy uchwalenie konstytucji 3 maja

27.05.2024 16:14

Świętujemy uchwalenie konstytucji 3 maja

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia upamiętniająca uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji 3 maja.

Uczniowie z klasy 4 a, 4 b oraz 5 b  pod kierunkiem nauczycielek: p. Joanny Bućko-Krzyżaniak

i p. Katarzyny Brych przygotowali montaż poetycko-muzyczny, który ukazywał okoliczności powstania ustawy zasadniczej w  XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej.

Z okazji tej ważnej rocznicy społeczność naszej szkoły odśpiewała hymn państwowy. W ten sposób zostało podkreślone znaczenie  Święta 3 Maja i przywiązanie do tradycji patriotycznej.