Miejskie Zawody Szachowe

22.01.2024 12:28

Dnia 19.01.2024r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Miejskich Zawodach Szachowych organizowanych przez MOSiR. Drużynowo punktowało dwóch najlepiej grających zawodników i w tej kategorii jako szkoła zajęliśmy II miejsce. Skład drużyny: Pawlas Błażej, Gutowski Michał, Bergolc Rafgał, Ćwirzeń Maciej, Krzyżowski Grzegorz, Gawełczyk Nikodem, Hertlein Natalia, Oleś Mateusz. W kategorii indywidualnej II miejsce zajął Gutowski Michał, a V miejsce Pawlas Błażej. Zawodnicy Ci zostali nagrodzeni dyplomami, pucharem i nagrodą rzeczową. Gratulujemy !!!

Ewelina Sadłocha

Miejskie Zawody Szachowe

22.01.2024 12:19
        nia 18.01.2024r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w składzie Godlewski Wiktor, Zmorzyński Leon i Skoczylas Igor wzięli udział w miejskich zawodach szachowych organizowanych przez MOSiR i drużynowo zajęli IV miejsce. W drużynie brakowało jednego zawodnika, dlatego wynik tym bardziej jest znakomity. Gratulujemy!!!
        Ewelina Sadłocha

Jasełka 2023

22.12.2023 11:44

Siostra Longina wyreżyserowała wzruszający spektakl teatralny, który przypommniał nam wszystkim istotę obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Główne role grali uczniowie z klasy 4a. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Katarzyna Brych ze szkolnym chórkiem. Na koniec spektaklu Pani Dyrektor i ksiądz Mateusz złożyli nam życzenia świąteczne, a my trzymaliśmy się za ręce przekazując sobie dobre emocje.

Jasełka 2023 wszystkim nam się bardzo podobały.

Dziękujemy!!!

Wycieczka klas czwartych do Carbonarium

11.12.2023 15:04
        W ostatnim czasie wszystkie klasy 4 odwiedziły Carbonarium - nowoczesne muzeum historii węgla.

Dzięki wycieczce dowiedzieliśmy się jak powstał węgiel, jaki ma obieg w przyrodzie i jaka jest historia wykorzystania go przez człowieka. Poznaliśmy genezę przemysłu górniczego oraz dzieje kopalni.

Ponadto przypomnieliśmy sobie Jastrzębie-Zdrój z czasów uzdrowiska, a na koniec obejrzeliśmy film upamiętniający 60-lecie powstania naszego miasta.

Mieliśmy również okazję zjechać na dół... dzięki goglom VR!

Figury na płaszczyźnie

08.12.2023 10:38
        Uczniowie klas 6 na lekcjach matematyki realizowali projekt związany z podsumowaniem działu "Figury na płaszyźnie". Uczniowie jako zakończenie projektu wykonali plakaty przedstawiające rodzaje figur. Prace zostały wyeksponowane w pracowni matematycznej.