• Walentynki w SP4

• Samorząd uczniowski z okazji Święta Zakochanych zorganizował konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. W głosowaniu nauczycieli wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Oliwier Tront 3a

II miejsce: Monika Łuczak 3b

III miejsce: Kalina Kijańska 3a

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Poniżej kartki wykonane przez laureatów konkursu

• Adopcja Serca w SP 4

• Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

Kilkanaście lat temu  nasza szkoła wzięła udział w programie „Adopcja Serca”. Opieką otoczyliśmy kilkuletniego chłopca z Zambii Alicka Phiri. Przez te wszystkie lata chłopczyk otrzymywał dary w postaci produktów spożywczych zakupionych ze środków uzyskanych z kiermaszów świątecznych organizowanych w szkole. W obecnej sytuacji nie możemy zorganizować podobnej akcji na terenie szkoły ,możemy jednak pomóc chłopcu poprzez przekazanie środków pieniężnych bezpośrednio na konto, z którego każda kwota za sprawą Sióstr Boromeuszek trafi bezpośrednio na potrzeby  chłopca.

Szczegółowe informacje >>> Alick.pdf

• PAMIĘTAMY!

• W dniach  19 - 20 stycznia przypada 76 rocznica Marszu ŚmierciPrzypomnijmy, w styczniu 1945 roku z obozu oświęcimskiego  ewakuowano w pieszych kolumnach kilkadziesiąt tysięcy więźniów, konwojowanych przez uzbrojonych esesmanów. Większość skierowano przez Jastrzębie-Zdrój. Odcinki dziennej marszruty wynosiły około 20-30 km, noclegi improwizowane były najczęściej pod gołym niebem. Wyniszczeni wielomiesięczną niewolniczą pracą, fatalnymi warunkami sanitarnymi i żywieniowymi, nieustannymi prześladowaniami, strachem i szykanami więźniowie ubrani byli w łachmany, które w żaden sposób nie zabezpieczały przed chłodem. Panowała wtedy mroźna zima. Żywieniowe racje dzienne były wypadkową losu. Każdego, kto usiłował zbiec lub nie nadążał za współwięźniami z powodu wycieńczenia, karano natychmiastową śmiercią. Wodzisław Śląski był docelowym miejscem marszu. Stąd, mimo mrozu, otwartymi wagonami kolejowymi wywieziono więźniów do obozów w głąb Rzeszy.Każdego roku oddawaliśmy hołd poległym, którzy ponieśli śmierć podczas postoju w folwarku Witczaków, składając kwiaty i znicze przy tablicy upamiętniającej męczeńską śmierć 15 więźniów KL Auschwitz Birkenau w czasie ewakuacji obozu od 19 do 20 stycznia 1945 roku z Oświęcimia do Wodzisławia.

W tym roku nie możemy zrobić tego razem, ale każdy z Nas może uczcić pamięć poległych poprzez chwilę zadumy i refleksji, do czego głęboko zachęcamy.

Wasi nauczyciele historii

• Ogólnopolski Konkurs o tytuł Młodego Innowatora 2019/2020 pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

• Z radością informujemy, że Uczniowie naszej szkoły:

Bartosz Biesiada i Łukasz Kozłowski z klasy 6b

zostali FINALISTAMI XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o tytuł Młodego Innowatora 2019/2020

pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

za projekt: Inteligentny robot kosząco – odśnieżający „Model IQ”

wykonany pod kierunkiem mgr inż. Barbary Polnik

GRATULACJE !!!

• Uroczyste otwarcie pracowni językowej

• 20 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej pracowni językowej ufundowanej przez Fundację JSW. W uroczystości uczestniczyli Prezes Fundacji Artur Dyczko, zaproszeni goście z Fundacji JSW , Naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Faber oraz Dyrekcja SP4. Po uroczystym przecięciu wstęgi, zaproszeni goście uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, prowadzonej przez Magdalenę Kościałkowską Zyndram.

W pracowni językowej znajdują się miedzy innymi 24 profesjonalne  stanowiska pracy dla każdego ucznia oraz stanowisko sterujące dla nauczyciela, a także  wyposażenie w niezbędny sprzęt multimedialny i pomoce edukacyjne – tablety, monitor interaktywny 75”.

Dzięki tej inwestycji mamy nadzieje na osiągnięcie następujących celów: podniesienie jakości i efektywności kształcenia języków obcych, rozwijanie kompetencji językowych w naturalny sposób w czasie konwersacji, wspieranie indywidualnego rozwoju intelektualnego uczniów SP 4,  uatrakcyjnienie codziennych zajęć, wdrożenie nowoczesnych metod i technik pracy oraz lepsze przygotowanie uczniów do nauki na dalszym etapie kształcenia.

Dyrekcja i cała społeczność Szkoły wyraża serdeczne podziękowanie Fundacji JSW za sfinansowanie tej nowoczesnej pracowni językowej w SP4.

Opracowała Barbara Polnik

• SP4-laureatem konkursu MEN

• Finał konkursu MEN Dzień Nowych technologii w Edukacji 2019

Nasz pomysł na zorganizowanie DNT okazał się jednym z najlepszych!

Szkoła Podstawowa nr 4 im. L.J. Kerna w Jastrzębiu-Zdroju znalazła się w gronie laureatów konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2019.

25 września Wiceminister edukacji Maciej Kopeć wręczył nagrody i wyróżnienia przedstawicielom pięciu szkół, które zostały laureatami konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Wśród nich byli z SP4: Dyrektor Szkoły Agata Madej, Michalina Gawlikowska –pomysłodawca zorganizowanego wydarzenia i Barbara Polnik.

Ideą Dnia Nowych Technologii w Edukacji była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami w szkole i poza szkołą.

W przedsięwzięciu wzięły udział m.in. szkoły, przedszkola, podmioty naukowo-badawcze, uczelnie, instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe.

Wśród nadesłanych 500 zgłoszeń wyłoniono te szkoły i placówki, które wykazały się najlepszym pomysłem na zorganizowanie DNTE.

• Plan Lekcji

• Drodzy Uczniowie!

Możecie sprawdzić plan lekcji w dzienniku elektronicznym Librus Synergia (po zalogowaniu).