Miejskie Zawody Szachowe

07.11.2023 21:07
        Dnia 7.11.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich zawodach szachowych. Klasy 7-8 zajęły II miejsca, a klasy 4-6 zajęły III miejsce. Opiekunem była p. Ewelina Sadłocha

Wycieczka do Parku Ojcowskiego

07.11.2023 20:59
        Wycieczka do Parku Ojcowskiego
        30 października klasy 5b oraz 5c wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Parku Ojcowskiego. W Ojcowie czekał już na nas przewodnik. Przewodnik zabrał uczniów w miejsce gdzie rozpościera się widok na Dolinę Prądnika i symbol Ojcowskiego Parku Narodowego - Maczugę Herkulesa . Następnie udaliśmy się na Pieskowy Zamek. Szlakiem turystycznym udała się grupa do Jaskini Łokietka a następnie spacerkiem udaliśmy się zobaczyć Źródełko Miłość, Igłę Deotymy oraz Bramkę Krakowską.
        Kolejnym punktem było zwiedzenie Ekspozycji Przyrodniczej Ojcowskiego Parku Narodowego . Wycieczka skończyła się wspólnym ogniskiem .
        Patrycja Szczepańska
        Magdalena Zyndram- Kościałkowska
        Płaczek Maria s. Longina

JESIENNA NUTA

29.10.2023 21:18
        Dnia 23 i 27 października 2023r. ... był szum deszczu, był ,,Rudy rydz '', było jesienne muzykowanie, jesienna poezja, były dynie, liście, parasole .... . Była ,,JESIENNA NUTA " i uczniowie klas 1-3 z wychowawcami.

• żywa lekcja historii

14.11.2023 12:36
        19 października w Naszej Szkole już po raz czwarty gościł Pan Marcin Ruś właściciel,Muzeum wojny Obronnej 1939 z Rybnika.W czasie żywej lekcji historii uczniowie klasy 8 mieli okazję poznać umundurowanie, broń oraz wyposażenie żołnierzy walczących w pierwszych miesiącach II wojny światowej.Ósmoklasiści wysłuchali również ciekawego wykładu na temat obrony najbliższej okolicy w czasie kampanii wrześniowej.

Organizator- Izabela Szklanny

Spotkanie ze wspaniałymi sportowcami

29.10.2023 21:04
        25 października klasa 7c miała wyjątkowe spotkanie ze wspaniałymi sportowcami, w tym w-ce mistrzem świata w piłce ręcznej Sławomirem Szmalem. Opiekę sprawowali p.  E. Sadłocha i p. M. Jagielski.