Lekkoatletyczny czwartek

25.10.2023 20:59
        Kolejny lekkoatletyczny czwartek rozpoczęty. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli aż 18 medali w różnych konkurencjach!!!! Gratulujemy !!! P. Szczepańska E. Sadłocha M. Jagielski

• W Zespole Szkół nr 3

12.04.2024 09:40
        Klasa 8a i klasy 7  20 października były w Zespole Szkół nr 3 w Jastrzębiu- Zdroju.

Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie.

23.10.2023 08:44
        19 października klasy 1a i 2c wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Karmiliśmy zwierzęta. Poznawaliśmy rodzaje zbóż oraz zioła i ich cudowne właściwości. Dzieci dowiedziały się co to jest słoma a co siano. I wcale to nie było takie jasne na początku. Braliśmy udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mogliśmy wykonać woreczek zapachowy z lawendy. Każdy uczestnik wycieczki dowiedział się wielu ciekawostek na temat prowadzenia ekologicznego gospodarstwa. To była udana wycieczka.
        Ewa Lis i Ewa Brzezińska

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

18.10.2023 17:54
        DKEN uczciliśmy uroczystą akademią, którą przygotowała klasa 7c pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Eweliny Sadłochy. Nad oprawą muzyczną czuwała nauczycielka muzyki Pani Katarzyna Brych, która razem ze swoją uczennicą z klasy 8a Klarą zaśpiewała piosenkę. Duet muzyczny zachwycił nas wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami. Tematem przewodnim akademii były propozycje modowe dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Wszyscy świetnie się bawili.

Dzień Jabłkowy

11.10.2023 22:16
        Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie. Wpływ na to ma nie tylko jego wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika. Celem święta jest propagowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło wielu witamin, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy procesy trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg.To powinno wystarczyć, by było ono stałym elementem naszego jadłospisu. Warto wiedzieć, że Polska należy do największych producentów tych owoców w Europie.

Uczniowie tego dnia prezentowali swoje jabłka, omawiali ich wygląd, kolor, smak, zapach. Wspólna degustacja różnych odmian tego owocu, soku jabłkowego i musu wszystkim przypadła do gustu. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne.

Dzień Jabłkowy zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek. Pamiętajmy „Jedno jabłko dziennie, trzyma choroby z daleka ode mnie!”