Wycieczka klas 1a i 2c

15.11.2023 20:14
        15 listopada klasy 2c i1a wybrały się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika oraz Instytutu Rozwoju w Chorzowie.
        Pierwszym punktem naszego wyjazdu było odwiedzenie Planetarium w Chorzowie. Uczestniczyliśmy w seansie „Cztery pory roku”. Obserwowaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą nad naszymi głowami. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu były EKSPERYMENTY, czyli warsztaty dla młodych naukowców, ciekawych świata, którzy chcą oglądać, ale również samodzielnie wykonywać eksperymenty chemiczne i fizyczne i doświadczalnie poznawać otaczający nas świat w Instytucie Rozwoju w Chorzowie.

Dzień Czystego Powietrza

14.11.2023 20:22
        Dzień Czystego Powietrza
        14 listopada obchodzimy najważniejsze święto dla wszystkich dbających o powietrze!
        Dzisiaj od rana nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach o powietrzu! Rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, mogli zagrać w sudoku smogowe lub poćwiczyć refleks jako „Pogromcy Smogu”. Dzieci zwiększyły poziom wiedzy i świadomości przyrodniczo – ekologicznej na temat smogu, recyklingu i powietrza. Wszystkie wyżej opisane działania przyczyniły się do propagowania zachowań ekologicznych od najmłodszych lat i mają ogromny wpływ na rozwój i przyszłość naszych wychowanków. Ogromną satysfakcję sprawiały nam sytuacje kiedy to dzieci świadomie i z pełnym przekonaniem wygłaszały postulaty jakimi powinien kierować się człowiek szanujący przyrodę i żyjący zgodnie z zasadami ekologii.
         ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa

11 Listopada

13.11.2023 18:45
        Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta. 11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
             Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Patriotyczna audycja umuzykalniająca

16.11.2023 13:39
        Dnia 9.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna o charakterze patriotycznym. Uczniowie z uwagą słuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę oraz chętnie włączyli się do śpiewu pieśni m. in. Przybyli ułani pod okienko, Pałacyk Michla.
        Audycja zachęciła dzieci do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny.

Zimowa Akademia Sportu

13.11.2023 18:27
        Dnia 10 listopada klas  5b z p. E. Sadłochą była na evencie zorganizowanym przez MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju.

Event  Zimowa Akademia Sportu odbył się z Olimpijczykami Katarzyną Bachledą-Curuś (dwukrotna medalistka olimpijska- Vanchouver 2010, Sochi 2014) oraz Grzegorzem Guzik (medalista Mistrzostw Europy, trzykrotny olimpijczyk).
        Dzieci miały okazje spróbować sportów zimowych
        - wynajęty sprzęt do biathlonu, curlingu, unihokeja (boisko z bandami i matą),
        - udostępnienie plansz do hokeja stołowego
        - akcesoria do treningu snowboardu, łyżwiarstwa szybkiego,
        - prawdziwy bobslej z możliwością wirtualnego zjazdu
        - xbox do zjazdu na nartach
        - imitacja znicza
        - wystawa polskiej odzieży olimpijskiej i replik medali olimpijskich.

Ponadto Stepa Wojciech zajął I miejsce na torze przeszkód i zdobył wejście do finału najlepsi z najlepszych , który odbędzie się w Wiśle.
        II miejsce - Porwoł Sebastian i III miejsce - Gutowski Michał.
        Gratulujemy!!!