Alternatywna Lekcja WF z Fundacją Moniki Pyrek

24.04.2023 18:10
      Dnia 13 marca 2023 na hali widowiskowo -sportowej w Jastrzębiu -Zdroju klasa 5a wzięła udział w Alternatywnej Lekcji WF z Fundacją Moniki Pyrek - trzykrotną medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce.
      Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urządzeniami mobilnymi ) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

Opiekun : Marek Jagielski

Tropem Wilczym

09.03.2023 15:19
      1 marca 2023 nasza szkoła wzięła udział w XI edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.
      Wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
      Na lekcjach historii nauczyciele przygotowali prezentacje oraz gazetki z tego wydarzenia.
      W szkole zorganizowany został konkurs wiedzy w ramach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na boisku szkolnym odbył się bieg upamiętniający. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w projekcie :) Koordynatorzy projektu : nauczyciele WF oraz historii.

Pamiętamy!!!

10.02.2023 13:37
      Jak każdego roku Nasi uczniowie upamiętnili Rocznicę Tragicznego Marszu Śmierci, zapalając znicze pod Pomnikiem przypominającym nam o miejscu męczeńskiej śmierci 15 więźniów KL Auschwitz-Birkenau, poległych w czasie ewakuacji obozu z Oświęcimia do Wodzisławia 19-20 stycznia 1945 roku. Była to dla dzieci chwila refleksji i zadumy.

Izabela Szklanny

Tydzień Karnawałowy

10.02.2023 12:05
      laugh

Rio w SP4!

W dniach 30.01-3.02.2023r. w naszej szkole odbył się Tydzień Karnawałowy. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych uczniów do zabawy. Każdego dnia prezentowaliśmy się w odmieniony sposób:

PONIEDZIAŁEK - Dzień maski karnawałowej,

WTOREK- Francja-elegancja!

ŚRODA - Kwiat w butonierce.

CZWARTEK - Imprezowe nakrycie głowy.

PIĄTEK - Dzień karnawałowej fryzury.

Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i kreatywność!

Staś i Zła Noga

10.02.2023 10:00
      7 lutego 2023r. uczniowie klas ósmych wyruszyli do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Mieliśmy okazję zobaczyć spektakl Staś i Zła Noga.

Jak można przeczytać na stronie teatru, jest to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte jest solidną dawką ironicznego humoru.

Co ciekawe, kilkoro z nas, na czas spektaklu, stało się aktorami!

Nie było wśród nas nikogo, komu ten spektakl by się nie podobał. Polecamy przyszłym rocznikom!

Joanna Szwarczewska-Nędza