13.11.2022 21:44
      10 listopada w Naszej Szkole dobyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Scenariusz  uroczystości został przygotowany przez p. Izabelę Szklanny. Uczniowie klas 6a oraz 6 b zaprezentowali wiersze oraz teksty literackie a także prezentacje multimedialne. Akademię uświetnił występ szkolnego chóru pod patronatem p. Katarzyny Brych.
      Równo o godzinie 11.11 Szkoła włączyła się w Akcję ,,Szkoła do hymnu , podczas ,której w całej Polsce o tej samej porze zabrzmiał ,,Mazurek Dąbrowskiego.
      W czasie akademii mieliśmy również okazję wysłuchać muzyki na żywo w wykonaniu Ewy Łęckiej  z klasy IV oraz Bartka Misztala z kl VI .

Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki Szkolnego Konkursu Patriotycznego.
      I miejsce otrzymała Agata Wawrzyniak z klasy IV
      II miejsce otrzymał Dorian Konwent z klasy VI
      III miejsce otrzymał Bartosz Misztal z klasy VI

SERDECZNE GRATULACJE!!!

Izabela Szklanny

PRZERWA NA CZYTANIE

13.11.2022 22:17
      28 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu – Zdroju wzięła udział w Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
      Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Do udziału w akcji, której celem jest promocja czytelnictwa oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdym miejscu i w każdej sytuacji zaproszeni zostali wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły – w sumie 491 osób. Podczas przerw czytaliśmy w salach lekcyjnych, na korytarzach, w bibliotece oraz na sali gimnastycznej. Siedząc, chodząc, leżąc. Czytano książki przyniesione z domu lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Zabawne i poważne, grube i cienkie, nowiuteńkie i całkiem stare. Ta możliwość wyboru czytanej pozycji sprzyjała wymianie spostrzeżeń na temat gustów literackich i naszych zainteresowań czytelniczych.

• Lekcja muzealna

13.11.2022 22:07
      20 października w Naszej Szkole już po raz 3 odbyła się ,,Lekcja Muzealna.
      Mieliśmy przyjemność gościć Pana Marcina Rusia, właściciela Muzeum Wojny Obronnej 1939 w Rybniku.
      Uczniowie klas 8 mogli wysłuchać wykładu na temat działań zbrojnych na terenie Rybnika i okolic w czasie II wojny światowej, a także zobaczyć uzbrojenie ,umundurowanie oraz pamiątki z tamtego okresu.
      Organizatorami spotkania byli p. Izabela Szklanny oraz p. Paweł Czarnuch

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OWOCÓW I WARZYW

24.10.2022 19:09

21 października świetlica opiekuńczo – wychowawcza obchodziła Światowy Dzień Owoców i Warzyw.
      Z tej okazji uczniowie dowiedzieli się jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa w codziennej diecie.
       Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowały pyszne szaszłyki owocowe.

opracowała: M. Mochnacz

Kibicujemy siatkarzom