Dzień Komisji Edukacji Narodowej

20.10.2022 00:06

Szkoło! Szkoło!

Gdy cię wspominamTęsknota w serce się wgryza.

Oczy mam pełne łez!(Julian Tuwim)

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Święto wszystkich pracowników oświaty!

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą poprowadziły: przewodnicząca szkoły: Katarzyna Filip oraz zastępca - Zofia Marciniak.

Swoją obecnością akademię uświetniła pani Mariola Juraszek-Morawska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wzruszeń było co niemiara! W trakcie akademii uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty: gry na instrumentach, śpiewu i tańca. Szczególnym aplauzem cieszył się filmik przedstawiający zdjęcia nauczycieli z dzieciństwa.

Podczas akademii został wykorzystany sprzęt Laboratoriów przyszłości.

Światowy Dzień Serca oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

18.10.2022 19:00
      29 września obchodziliśmy dwa święta - Światowy Dzień Serca oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Chcąc nie tylko propagować wśród uczniów czytelnictwo - ze wszystkimi płynącymi z tego korzyściami - ale także dbając o poszerzenie wiedzy na temat serca, przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem”.
      Pomysłów na obchody tych dwóch pięknych świąt nie zabrakło. W całej szkole tego dnia królował kolor czerwony – szczególnie w strojach uczniów i nauczycieli. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty informacyjne dotyczące korzyści jakie niesie ze sobą głośne czytanie oraz zawierające informacje na temat budowy serca oraz profilaktyki chorób układu krążenia. Z pewnością były one okazją do powtórki dla uczniów klas starszych, którzy wzięli udział w konkursie biologicznym „ Z serem”. Jego laureatami zostali:
      I miejsce: Tomasz Wawrzyczek
      II miejsce: Jakub Mania Małgorzata Korkuz
      III miejsce: Jan Jastrzębski
      Nauczyciele klas młodszych głośno czytali uczniom „Bajkę o sercu”, która stała się inspiracją do poważnych rozmów na temat tego, co szkodzi naszemu sercu, a co jest dla niego korzystne. Klasy 4c i 7a stworzyły mini-plakaty dotyczącą profilaktyki chorób serca, a klasa 5b tworząc mapę myśli wykazała jak różne mogą być skojarzenia z nim związane.
      W szkolnej bibliotece uczniowie mogli obejrzeć tematyczną wystawę książek oraz zapoznać się z okolicznościową gazetką prezentującą cytaty o sercu pochodzące ze znanych utworów literackich. Uczniowie korzystający z czytelni wysłuchali opowiadania Justyny Bednarek „Historie spod podłogi. Serce” - odwiedzili niezwykły dom, w którym mieszkają małe kłębki kurzu o wielkim sercu. Dzieciaki dowiedziały się, że „dom to coś znaczniej więcej niż tylko ściany, podłoga i sufit, to bliscy i to, co nas z nimi łączy: codzienność, wspomnienia i marzenia.” Każdy kto wypożyczył tego dnia książkę otrzymywał zakładkę: serduszko z cytatem oraz łamigłówkę – labirynt. Na tych, którzy chcieli się zrelaksować czekała odpowiednia kolorowanka.
      Koordynator akcji: Barbara Kołodziej

ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ.

18.10.2022 18:52

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 13 października 2022 roku  na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
      Po złożeniu ślubowania Panie Dyrektorki wraz z Panią z Kuratorium Oświaty w Katowicach dokonały symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką dotykały ramion swoich podopiecznych.
      Na zakończenie naszej uroczystości przewodnicząca szkoły i jej zastępczyni w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły złożyły Pierwszakom życzenia, dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół a nauczycielom zadowolenia ze swoich wychowanków.

Jastrzębska Kapsuła Czasu

13.10.2022 14:18
      Nasza szkoła patronem wydarzenia

Tak jak informowaliśmy wcześniej, nasza szkoła została wybrana na patrona JASTRZĘBSKIEJ KAPSUŁY CZASU!

Akt uroczystego zakopania kapsuły odbył się 30 września na Placu Zdrojowym. Wcześniej wysłuchaliśmy przesłania z 1979 roku. Po wydarzeniu obejrzeliśmy kronikę WFDiF na temat Jastrzębia-Zdroju.

Jako szkoła otrzymaliśmy dokument patronatu oraz podpisaliśmy obietnicę, że na 100-lecie nadania naszemu miastu praw miejskich przypomnimy o tym, że należy kapsułę odkopać i sprawdzić, jakie zostało w niej umieszczone przesłanie.

Światowy Dzień Zwierząt

10.10.2022 12:17
      smiley

Światowy Dzień Zwierząt