Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

13.10.2022 14:20
      2022 w naszej szkole

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy 3a brali udział w licznych quizach i konkursach dotyczących tabliczki mnożenia. Wykonali również plakaty w których zostały ukryte działania matematyczne.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA NA

ŚWIETLICY OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZEJ

7 października nasi uczniowie klas I, II, III i IV po raz kolejny obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Była to okazja do przypomnienia i poćwiczenia mnożenia oraz dzielenia w pamięci. Zajęcia zostały przeprowadzone na świetlicy opiekuńczo – wychowawczej, również w formie zabawy. Najpierw z tej okazji stworzyliśmy plakat, a następnie uczniowie przystąpili do tworzenia „matematycznej stonogi”, składającej się z działań oraz wyników. Każdy z uczniów musiał wymnożyć w pamięci odpowiednie liczby, a następnie dopasować do nich prawidłowy wyniki. Poszczególne zadania i rozwiązania było przygotowane w formie kolorowych kółek tak, aby po połączeniu ich ze sobą powstała  „Stonoga”. Młodsze dzieci chętnie tworzyły własne zadania wykorzystując przy tym kreatywne koraliki oraz na głos powtarzały ze starszymi uczniami tabliczkę mnożenia. A o to nasza galeria zdjęć:)
        Opracowała: Mochnacz Marzena

Uczniowie klas 4-8 również uczcili święto tabliczki mnożenia poprzez rozwiązywanie różnych zadań, układanie gier edukacyjnych, rozwiązywanie zadań w elektronicznych escape-room czy elektronicznych quizów. W każdej klasie wybrano Mistrza Tabliczki Mnożenia.
      Wszyscy świetnie się bawili utrwalając znajomość tabliczki mnożenia.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

04.10.2022 18:11
      GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

3 października odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Oddano 298 głosów.

Zwyciężyła:

Katarzyna Filip z klasy 8c (75 głosów).

Wiceprzewodniczącą została Zofia Marciniak z klasy 8a (62 głosy).

Frekwencja wyborcza wyniosła 53,21%

Serdecznie dziękujemy za udział w głosowaniu!