Wycieczka klasy 6a i 6b

05.12.2022 10:28
      W ostatni piątek (02.12.22r.) uczniowie klas 6a i 6b mieli okazję zwiedzić Kolejkowo oraz Funzeum. Najpierw udali się oni w podróż do świata miniaturowych budowli, po czym mogli zachwycać się feerią barw i świateł w przeróżnych kombinacjach. Było magicznie!

Warsztaty "Mądre emocje"

22.11.2022 10:28
      Uczniowie klasy 8a w zeszły wtorek (15 listopada) wzięli udział w warsztatach: Mądre emocje - nauka samokontroli i samoregulacji. Odbyły się one w Miejskiej Bibliotece Publicznej w naszym mieście.

Warsztaty były okazją do porozmawiania o swoich uczuciach i towarzyszących nam na co dzień emocjach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Szczerek z fundacji Good Culture.

wychowawca klasy 8a Joanna Szwarczewska

Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

21.11.2022 13:10
      W ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie Zofia Marciniak i Jakub Gruszka zaprezentowali poprzez szkolny radiowęzeł słuchowisko oparte na opowiadaniu Niezwykły bumerang z książki pt. Uszy do góry!
      10 opowieści na dobry nastrój hiszpańskich autorów Marii Merce Conangla i Jaume Solera. W książce tej poznajemy bohaterów zmagających się ze złością, smutkiem, złamanym sercem czy strachem. Każda część poświęcona jest zwykłym-niezwykłym dniom spędzonym w gronie rodzinnym lub wśród rówieśników. Wszystkie opowiadania łączy pozytywny przekaz i inspirujące zakończenie. Nie tylko wywołują uśmiech, ale dają do myślenia i mogą stać się pretekstem do rozmów na temat przeżywanych emocji oraz tego, co ważne w życiu.
      Mamy nadzieję, że główne przesłanie przeczytanego dziś całej szkolnej społeczności opowiadania:
      TO, CO DAJESZ, OTRZYMUJESZ, A TO, CO RZUCASZ, WRACA DO CIEBIE
      pozostanie na długo w naszych sercach i głowach.
      Barbara Kołodziej

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień na świetlicy opiekuńczej

21.11.2022 13:10

W dniu 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, z tej okazji uczniowie świetlicy opiekuńczo – wychowawczej wraz z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu – Zdroju wspólnie wykonali kartki pozdrowieniowe w kształcie misiów. Powstała piękna i oryginalna galeria prac.

Marzena Mochnacz

Projekt edukacyjny NIEPODLEGŁA

20.11.2022 19:06
      Z okazji Święta Niepodległości klasa 8a zrealizowała na j. polskim projekt edukacyjny NIEPODLEGŁA, którego efektem są plakaty przybliżające sylwetki znanych polityków, przywódców i literatów, którzy przyczynili się do odzyskania wolności przez nasz kraj.

Joanna Szwarczewska