• Żywa lekcja historii

04.12.2023 14:21
        W listopadzie klasa 8a naszej szkoły uczestniczyła w ,,Żywej lekcji historii".
        Tym razem gościł u nas członek grupy rekonstrukcyjnej o nazwie "STOWARZYSZENIE GRUPA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH PIECHOTA HEER" Patryk Szklanny.
        Uczniowie mogli zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem wojsk niemieckich z okresu II wojny światowej.

organizator- Izabela Szklanny

Alfik

23.11.2023 21:21
        Dnia 22 listopada 2023 obyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych. Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru. Z naszej szkoły  udział wzięło 13 uczniów z klas drugich i trzecich. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
        Ewa Lis

Dzień Wcześniaka

23.11.2023 21:19

17 LISTOPADA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

To święto przedwcześnie urodzonych maluszków, ich rodziców, a także całego personelu medycznego, który każdego dnia walczy o życie małych pacjentów. 17 listopada to czas, w którym pochylamy się nad problemami tych Najmniejszych z Najdzielniejszych.
        Uczniowie naszej szkoły z klas czwartych oraz edukacji wczesnoszkolnej znów pośrednio wzięli udział w tym święcie. Wykonali dekorację, która została wykorzystana podczas Balu Wcześniaka 2023.

Wycieczka klas 1a i 2c

15.11.2023 20:14
        15 listopada klasy 2c i1a wybrały się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika oraz Instytutu Rozwoju w Chorzowie.
        Pierwszym punktem naszego wyjazdu było odwiedzenie Planetarium w Chorzowie. Uczestniczyliśmy w seansie „Cztery pory roku”. Obserwowaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą nad naszymi głowami. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu były EKSPERYMENTY, czyli warsztaty dla młodych naukowców, ciekawych świata, którzy chcą oglądać, ale również samodzielnie wykonywać eksperymenty chemiczne i fizyczne i doświadczalnie poznawać otaczający nas świat w Instytucie Rozwoju w Chorzowie.

Dzień Czystego Powietrza

14.11.2023 20:22
        Dzień Czystego Powietrza
        14 listopada obchodzimy najważniejsze święto dla wszystkich dbających o powietrze!
        Dzisiaj od rana nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach o powietrzu! Rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, mogli zagrać w sudoku smogowe lub poćwiczyć refleks jako „Pogromcy Smogu”. Dzieci zwiększyły poziom wiedzy i świadomości przyrodniczo – ekologicznej na temat smogu, recyklingu i powietrza. Wszystkie wyżej opisane działania przyczyniły się do propagowania zachowań ekologicznych od najmłodszych lat i mają ogromny wpływ na rozwój i przyszłość naszych wychowanków. Ogromną satysfakcję sprawiały nam sytuacje kiedy to dzieci świadomie i z pełnym przekonaniem wygłaszały postulaty jakimi powinien kierować się człowiek szanujący przyrodę i żyjący zgodnie z zasadami ekologii.
         ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa