Kernalia 2024

25.03.2024 17:03
        Kolejne Kernalia za nami!

22 marca 2024 r obchodziliśmy dzień patrona szkoły tzw. Kernalia. Podczas uroczystej akademii prowadzący przybliżyli zgromadzonym życiorys pisarza, a szkolny chór zaprezentował hymn szkoły. Następnie odbyło się krótkie przedstawienie. Pan Kern poszukiwał talentów do swojej nowej Akademii wśród utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Po Akademii uczniowie udali się z wychowawcami do klas, by dalej świętować tworząc maski oraz lapbooki do wybranych utworów L. J. Kerna.

galeria Kernalia 2024

Tydzień z twórczością Ludwika Jerzego Kerna

25.03.2024 09:00
        W ramach obchodów Tygodnia z twórczością Ludwika Jerzego Kerna biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy zbiorów, których autorem jest patron naszej szkoły. Jej szczególną atrakcją są książki w językach obcych.
        Uczniowie klas młodszych mogą wziąć udział w głośnym czytaniu fragmentów książki Ferdynand Wspaniały, a uczniów klas IV - VIII zapraszam do udziału w quizie ze znajomości wierszy Ludwika Jerzego Kerna.
        Barbara Kołodziej
        nauczyciel - bibliotekarz

Pomagamy Tomkowi

25.03.2024 08:46
        Gdy widzimy potrzebę, staramy się choć trochę pomóc. Dajemy swoje zaangażowanie i nie wstydzimy się prosić o wsparcie dla innych wierząc, że postawa wrażliwości, rozwijanie umiejętności dzielenia się oraz okazywanie współczucia jest czymś, co powinno rosnąć w naszych uczniach oraz być pielęgnowane w nas, dorosłych.
        Dlaczego dziś o tym piszemy?
        Dlatego, że jak grom z jasnego nieba spadła na nas smutna wiadomość o chorobie kogoś nam bliskiego.
        Szanowni Państwo!
        Ten uroczy chłopiec ze zdjęcia to Tomek. Tomek nie jest Tomkiem, którego nie znamy. Tomek jest wnukiem naszej wieloletniej nauczycielki Romany Borowskiej. Pewnie się Państwo domyślają jak bardzo wstrząsnęła nami wiadomość o walce do jakiej muszą stanąć. Robimy, co możemy, ale bez nagłośnienia zbiórki szanse na jej powodzenie są niewielkie. Tomek walczy z chorobą- ostrą białaczką szpikową. Wspiera go w tej walce cała rodzina. Wspieramy go także my.  Do tej pory udało nam się zebrać  3312,01 zł i 11502 zł na kiermaszu wielkanocnym.
        Zapraszamy do indywidualnych wpłat na konto:

Rummik

25.03.2024 08:44

Dnia 13 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w Rummikuba w związku z Tygodniem Matematycznym. Zgłosiło się 32 zawodników, którzy posiadają świetne umiejętności gry. Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki turnieju w Rummikuba. Po bardzo zaciętej walce na bardzo wysokim poziomie gry uczestnicy zajęli miejsca:

I miejsce - Czerwiński Igor 7b

II miejsce - Masłowska Milena 7a

III miejsce - Gutowski Michał 5b

IV miejsce - Richter Szymon 4b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi do wzięcia udziału w mistrzostwach, a także pięknej postawy podczas rozgrywek!!!

E. SadłochaM. Biegun

Na lodowisku

13.03.2024 14:03
        11 marca klasa 5 b zaopatrzona w czapki i rękawice wyruszyła na lodowisko.
        Głównym celem wyjścia było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa.
        Dla większości uczniów nie była to pierwsza wizyta na lodzie ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska.