Żywa lekcja języka polskiego

13.03.2024 14:03
        W ubiegły czwartek, 7 marca, uczniowie wszystkich klas 4 oraz 5c mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu Niebieski ptak w Teatrze Groteska w Krakowie.

Jak czytamy na stronie Teatru jest to baśniowa opowieść o dwójce rodzeństwa, która nieoczekiwanie wyrusza w zagadkową i niebezpieczną podróż. Ich misją jest odnalezienie tajemniczego Niebieskiego Ptaka, potrzebnego natychmiast w bardzo ważnej sprawie.

Ten przepiękny spektakl umieszczony między jawą a snem był przepełniony efektami specjalnymi, wspaniałą scenografią i świetną grą aktorską. To z pewnością nie był nasz ostatni wyjazd do tego teatru!

Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

11.03.2024 20:41
        1 marca jest Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja.
        Nasza Szkoła już po raz trzeci bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczestnicy tego wydarzenia, podążając śladami wilczej ścieżki, oddali hołd bohaterom, którzy niezłomnie bronili wolności i polskości.
        Uczniowie startowali w trzech różnych kategoriach. Po zakończonym biegu odbyło się uroczyste wręczenie medali oraz nagród.
        Uczniowie na lekcjach historii również poznali całą historię tego wydarzenia. Na korytarzu można zobaczyć gazetkę przygotowana przez Panią Izabelę Szklanny. Bardzo dziękuję za udział w wydarzeniu. Organizatorzy: Nauczyciele WF , Izabela Szklanny.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

08.03.2024 09:12

Nasza szkolna biblioteka została zakwalifikowana do objęcia wsparciem finansowym w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 - edycja 2024. Otrzymane środki finansowe pozwolą nam na zakup nowości wydawniczych, które wzbogacą nasz księgozbiór. Jest to okazja, by na półkach znalazły się książki o których przeczytaniu marzą uczniowie - zachęcam do współtworzenia listy zakupowej. Propozycje tytułów książek można pozostawiać w bibliotece do końca kwietnia.

• Barbara Kołodziej - nauczyciel bibliotekarz

SILESIA INCOGNITA

27.02.2024 15:55

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA. Z radością informuję, iż nasi uczniowie Alicja Synaszko oraz Igor Krzysteczko z klasy 6a zajęli 5 miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA W TYCHACH!!!! Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta! Wynik jest bardzo dobry!

SERDECZNE GRATULACJE!!!!!Opiekun- Izabela Szklanny

WALENTYNKI 2024

21.02.2024 09:19

Oboje są przekonani,że połączyło ich uczucie nagłe.

Piękna jest taka pewność,ale niepewność jest piękniejsza.

(W. Szymborska)

W dniach 13-14 lutego uczniowie naszej szkoły wysyłali sobie Walentynki. Nasi listonosze roznosili je adresatom 15 lutego. Dzień Zakochanych dodatkowo uczciliśmy czerwonymi strojami. Samorząd Uczniowski przygotował kartki walentynkowe, które można było zakupić w cenie 50 gr i 1 zł. Uzbieraliśmy aż 71 zł! Zebrane pieniądze wykorzystamy przy organizacji kolejnych dni tematycznych w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom za pomoc i udział w zabawie!