• REKRUTACJA PIERWSZOKLASISTÓW

• Drodzy Rodzice!

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rekrutacji rodzice dziecka zakwalifikowanego do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 składają w sekretariacie szkoły "potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły podstawowej" do 21 kwietnia 2022 r."

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna pragnie poinformować, że od 7 lutego 2022 roku rusza nabór do klas pierwszych i potrwa do 4 marca 2022 r. W roku szkolnym 2022/2023 przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2015. Dzieci młodsze; tj. urodzone w 2016 roku mogą zostać naszymi uczniami, jeśli wcześniej były objęte wychowaniem przedszkolnym lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej potwierdzającą osiągnięcie gotowości szkolnej. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z obwodu szkoły, które składają ZGŁOSZENIE. Rodzic ma obowiązek złożenia takiego zgłoszenia w szkole.

Dzieci spoza rejonu szkoły będą przyjmowane, jeżeli tylko zostaną wolne miejsca w oddziałach. W tym przypadku pod uwagę brane są również dodatkowo punktowane kryteria, które są ujęte we WNIOSKU. W przypadku spełniania danych wymogów, należy do wniosku dołączyć oświadczenie, które jest do pobrania w szkole.

Wnioski oraz zgłoszenia mogą Państwo pobrać ze strony www szkoły i uzupełnić w domu, a następnie dostarczyć do Sekretariatu szkoły lub pobrać na miejscu.Na wszelkie nurtujące Was pytania odpowiemy telefonicznie lub w szkole. Proszę również o zapoznanie się z załączonym regulaminem.

Zapraszam i do zobaczenia!

plakat_1_klasa_2022.2023.pdf

1._Regulamin.pdf        2._Zgloszenie.pdf       3._Wniosek(1).pdf

• Kibicujemy kolarzom górskim

• W dniu 28.05.22r. chętni uczniowie klas: 4b, 5a i 8d mieli okazję podpatrzeć, jak wygląda Puchar Polski w Kolarstwie Górskim. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali zawodników pokonujących imponujące przeszkody w nie najlepszych warunkach pogodowych.

• Mega Misja

• Bardzo miło jest mi poinformować, że dzięki zaangażowaniu Świetliczaków w zdobywanie kolejnych cyfrowych kompetencji w programie edukacji cyfrowej - MegaMisja nasza świetlica szkolna wzbogaciła się o nowe gry i ciekawe książki

Gratulujemy!

Kinga Saładajczyk

• Sukces Leny Stopy uczennicy klasy 3c

• Dnia 16 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 17 odbył Rejonowy Konkurs Recytatorski dla klas I- III pt. "To Polska właśnie".

W eliminacjach udział wzięło 11 uczniów z jastrzębskich szkół.

Kryteria oceniania obejmowały: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Naszą szkołę reprezentowała Lena Stopa, która przedstawiła wiersz pt. „Polska” E. Krystek Jonas. Lena zajęła II miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie wojewódzkim.

• Konkurs matematyczno-językowy

• W środę 11.05.22r. dwoje uczniów kl. 8a miało okazję sprawdzić swoje matematyczno-językowe umiejętności w miejskim konkursie zorganizowanym przez SP nr 14.

Byli to Kajetan Szymański oraz Adam Bednarski, który wręcz otarł się o miejsce na podium.

Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!

• Audycja umuzykalniająca

• W dniach 10-11 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  audycji muzycznej poprowadzonej przez kapelę góralską Beskidzcy Zbóje .Była to wspaniała żywa lekcja folkloru, muzycy prezentowali stroje góralskie, instrumenty (m.in. trąbity pasterskie, fujarki, dwojnice) oraz melodie ludowe.

• Malujemy z natury

• 13 maja 2022 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział XIV Konkursie Plastycznym „MALUJEMY Z NATURY” w Pawłowicach.

• W Masnówce

• Nowa galeria W Masnówce została dodana do albumu fotograficznego

Podczas obchodów XIX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK, uczniowie naszej szkoły z klasy 3 c uczestniczyli w zajęciach, w Masnówce pod hasłem „W świecie książek”. Podczas spotkania dowiedziały się w jaki sposób układane są książki, miały okazję wyszukiwać je po kodach i tytułach, oglądały książki dla osób niewidzących. Na koniec poznały miejsca w bibliotece, gdzie nie tylko są książki. W jednym z nich spędziły trochę więcej czasu grając w gry planszowe.