• JESIENNA NUTA

• Dnia 23 i 27 października 2023r. ... był szum deszczu, był ,,Rudy rydz '', było jesienne muzykowanie, jesienna poezja, były dynie, liście, parasole .... . Była ,,JESIENNA NUTA " i uczniowie klas 1-3 z wychowawcami.

• Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie

• 16 października klasy 1a i 2c wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego Zagroda i Ogrodnictwo Niezłe Ziółka w Mikołowie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Karmiliśmy zwierzęta. Poznawaliśmy rodzaje zbóż oraz zioła i ich cudowne właściwości. Dzieci dowiedziały się co to jest słoma a co siano. I wcale to nie było takie jasne na początku. Braliśmy udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mogliśmy wykonać woreczek zapachowy z lawendy. Każdy uczestnik wycieczki dowiedział się wielu ciekawostek na temat prowadzenia ekologicznego gospodarstwa. To była udana wycieczka.

Ewa Lis i Ewa Brzezińska

• Lekkoatletyczny czwartek

• Kolejny czwartek lekkoatletyczny rozpoczęty. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli aż 18 medali w różnych konkurencjach!!!! Gratulujemy !!! P. Szczepańska E. Sadłocha M. Jagielski

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• DKEN uczciliśmy uroczystą akademią, którą przygotowała klasa 7c pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Eweliny Sadłochy. Nad oprawą muzyczną czuwała nauczycielka muzyki Pani Katarzyna Brych, która razem ze swoją uczennicą z klasy 8a Klarą zaśpiewała piosenkę. Duet muzyczny zachwycił nas wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami. Tematem przewodnim akademii były propozycje modowe dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Wszyscy świetnie się bawili.

• Dzień Jabłkowy

• Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie. Wpływ na to ma nie tylko jego wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika. Celem święta jest propagowanie zalet tego owocu. A jest ich mnóstwo, jak choćby wartości odżywcze. Jabłko to źródło wielu witamin, minerałów czy błonnika roślinnego. Dzięki regularnemu spożywaniu tych owoców walczymy z cholesterolem, wspieramy procesy trawienia, poprawiamy urodę czy odżywiamy mózg.To powinno wystarczyć, by było ono stałym elementem naszego jadłospisu. Warto wiedzieć, że Polska należy do największych producentów tych owoców w Europie.

Uczniowie tego dnia prezentowali swoje jabłka, omawiali ich wygląd, kolor, smak, zapach. Wspólna degustacja różnych odmian tego owocu, soku jabłkowego i musu wszystkim przypadła do gustu. Dzieci wykonały też piękne prace plastyczne.

Dzień Jabłkowy zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek. Pamiętajmy „Jedno jabłko dziennie, trzyma choroby z daleka ode mnie!”
          • EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU

• 2 października w naszej szkole odbył się jak co roku Europejskiej Dzień Sportu. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w aktywnych przerwach na sali gimnastycznej oraz na boisku szkolnym. Tego dnia odbył się również Konkurs Rzutów do Kosza . Zwycięzcy otrzymali nagrody. Dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Nauczyciele WF

• Na koncercie

• Dnia 3.10.23r. klasa 1C miała okazję zwiedzić Państwową Szkołę Muzyczną w Jastrzębiu -Zdroju. Poznaliśmy laureata programu ,,Mam Talent '' pana Marcina Wyrostka, który zachwycił nas grą na akordeonie. Wysłuchaliśmy koncertu uczniów tamtejszej szkoły. Niektórzy uczniowie z naszej klasy już marzą o rozpoczęciu nauki gry na instrumencie.

Beata Podruczna

• Rowerowy Maj

W maju 2023 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji "Rowerowy Maj ". Zajęliśmy 3 miejsce w naszym mieście. Nagrodą dla szkoły były stojaki na hulajnogi, które zostały zamontowane w czasie wakacji. Stojaki są gotowe do użytku:) Dziękujemy uczniom za udział i zapraszamy na kolejną edycję w maju 2024.

Patrycja Szczepańska

• Event lekkoatletyczny

• 28 września na boiskach LO nr 1 w Jastrzębiu - Zdroju odbył się event lekkoatletyczny. Nasza szkoła podjęła wyzwanie i wzięła udział w wydarzeniu. Uczniowie sprawdzili się w 5 różnych konkurencjach lekkoatletycznych. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowa koszulkę z wydarzenia oraz medal.

Patrycja Szczepańska

• Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

•

27 września 2023 w Parku Zdrojowym odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W kategorii Igrzysk Dzieci, chłopcy z klas 4-6, naszej szkoły zajęli 2 miejsce w Jastrzębiu - Zdroju . W kategorii Młodzieży Szkolnej klas 7-8 nasza szkoła również zajęła 2 miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych uczniów . Tym samym zakwalifikowaliśmy się do Rejonowych Zawodów, które odbędą się w Wodzisławiu Śląskim na Ośrodku Balaton.

Patrycja Szczepańska, Marek Jagielski