• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W dniu 4 września 2023 r. uroczystą akademią rozpoczniemy nowy rok szkolny.

Godz. 9:00   - klasy 5 - 8

Godz. 10:00 - klasy 1 - 4

Msza Św. zostanie odprawiona dla wszystkich uczniów w dniu 7 września o godz. 16:30.

O godz. 16:00 odbędzie się spowiedź.

Witamy w nowym roku szkolnym!!!

• INTENSYWNA PROFILAKTYKA PRÓCHNICY

• W trosce o zdrowie jamy ustnej uczniów, w celu przeciwdziałania próchnicy, w szkole prowadzone były zabiegi fluoryzacji zębów. Odbyło się sześć sesji fluoryzacji której celem była INTENSYWNA PROFILAKTYKA PRÓCHNICY.

• Warsztaty plastyczne

• 15 maja uczniowie klasy 6a mieli okazję sprawdzić swoje zdolności plastyczne podczas warsztatów z rysunku. Powstały naprawdę piękne prace!

• Konkurs Plastyczny „MALUJEMY Z NATURY”

• 12 maja 2023 r.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach odbył  się XV Konkurs Plastyczny „MALUJEMY Z NATURY”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni mieszkańcy Gminy Pawłowice oraz okolic w wieku od 7 lat (od I klasy) do 100 i więcej lat. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 1c i 4c. I … udało się. Uczennica z klasy 4c – Lena Stopa zdobyła 2 miejsce. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Ewa Lis

• Koncert Edukacyjny

• 11 maja 2023 r.

gościliśmy w Sali Koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej na Koncercie Edukacyjnym. Dzieci poznawały instrumenty muzyczne, mogły również posłuchać ich dźwięków oraz utworów w wykonaniu uczniów szkoły.

• Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 7 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W tym roku upłynie on pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!.Oto jak nasi uczniowie sprawili, że pani Basi z biblioteki już o 7.00 zabrakło słów. Potem było jeszcze gorzej. Laurki, gromkie Sto lat i wiele ciepłych życzeń pozostanie w jej pamięci na zawsze. Czytuś wszystkiemu bacznie się przyglądał i zaprasza już w najbliższy piatek do siebie tych, którzy chcą spróbować swoich sił jako bibliotekarze! Biblioteka jest NASZA, więc tego dnia uczniowie przejmą władzę nad wypożyczeniami...

• Silesia Incognita

• KONKURS REGIONALNY! JEST SUKCES!!

Mamy przyjemność ogłosić, iż nasi uczniowie:Ada Wróżek i Patrycja Skórzańska oraz Jan Jastrzębski i Aureliusz Szydłowski zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Silesia Incognita.

Finał odbędzie się 3 czerwca w Muzeum Miejskim w Tychach!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

Organizatorzy:Izabela Szklanny i Paweł Czarnuch

• Dzień Strażaka

• 4 maja w piątek uczniowie z klasy Ia i Ic świętowali wspólnie z panią Iwoną Czaplą  Dzień Strażaka. Pani Iwonka jest pracownikiem naszej szkoły, ale każdego dnia czuwa również nad naszym bezpieczeństwem na stanowisku Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruptawie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko jak reagować w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, ale również jak prawidłowo wezwać pomoc.

E.Lis, A. Sosna

• Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie z klasy 4 b, 5 a i 6 c  pod kierunkiem nauczycielek: p. Joanny Bućko-Krzyżaniak i p. Katarzyny Brych przygotowali montaż poetycko-muzyczny upamiętniający rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. W ramach lekcji patriotyzmu uczniowie odśpiewali hymn państwowy i mieli okazję poczuć klimat 18- wiecznej Rzeczypospolitej w okresie panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. W ten sposób społeczność naszej szkoły podkreśliła wagę Święta 3 Maja.