• Pomagamy

• Zapraszam Państwa do udziału w świątecznej zbiórce na zajączka dla dzieci ze szpitala onkologicznego w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie.

Zbieramy:- produkty spożywcze: płatki śniadaniowe, chrupki, soczki, dżemy, kakao, Nutellę i słodycze.- zabawki: lalki, maskotki, klocki, autka, puzzle, gry planszowe, kolorowanki, kredki, mazaki, ciastolinę, bloki rysunkowe, zestawy kreatywne, bajki, kubki. Przydadzą się również jaśki, kocyki ciepłe skarpetki. Podarowane rzeczy muszą być nowe.

Zbiórka trwa od 1 marca do 1 kwietnia.

Wszystkie przyniesione rzeczy proszę składać do pojemnika znajdującego  się w świetlicy szkolnej

.Dziękuję za uwagę.Mochnacz Marzena

• Szkolny kiermasz pyszności

• Kochana Społeczności SP4!

Kiermasz z okazji Tłustego Czwartku okazał się wielkim sukcesem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział: tym, którzy przygotowali pyszności oraz pomagali przy sprzedaży i tym, którzy je kupili, a później ze smakiem zjedli!

Udało nam się zebrać (UWAGA!) 1220 ZŁOTYCH!!!!!!!!

Chcieliśmy również poinformować, że członkowie Samorządu Uczniowskiego zadecydowali, aby część pieniędzy (600 zł) wpłacić na kontro Caritas, na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji. Pozostałe pieniądze (620 zł) przeznaczymy na imprezy okolicznościowe w szkole oraz nagrody w konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie!!!!

• Ogłaszamy wyniki Konkursu "Bezpieczny Internet"

• Klasy 1-3
            I miejsce - Emilia Kozłowska 2c
            II miejsce - Filip Więckowski 1a
            III miejsce - Oliwia Kostka 1a
            wyróżnienie - Amelia Duda 2c

I miejsce - Jagoda Nikiel 8a
            II miejsce - Lena Fronia 6b
            III miejsce - Jakub Sobczak IV c
            wyróżnienie Oliwier Tront 5a

Gratulujemy!!!!

• Na lodowisku

• We wtorek 14 lutego uczniowie z klasy 4b i 5b mogli wziąć udział w zajęciach na lodowisku. Wyjście było świetną okazją do tego by szlifować swoje umiejętności jazdy na łyżwach, a także by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Opiekunowie : Patrycja Szczepańska i Katarzyna Wejster.

• Love is in the air!!!

Już kocham Cię tyle lat,

na przemian w mroku i śpiewie,

może to już jest osiem lat,

a może dziewięć - nie wiem...

(K. I. Gałczyński)

13 i 14 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłać bliskiej osobie wiadomość.Bardzo się cieszymy, że było ich tak dużo!!

Pozdrowienia i wyznania miłości zostały już rozdane. Bardzo dziękujemy za udział w tym wydarzeniu!

• Zaproszenie do udziału w konkursie

• Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita.”organizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach. Nagroda główna w konkursie - to wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Nasza Szkoła już po raz 4 będzie uczestnikiem tych wyjątkowych zmagań.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, wzbudzenie zainteresowania dziejami i kulturą regionu śląskiego.

Pierwszy etap konkursu odbywa się w Naszej Szkole i polega na przygotowaniu pracy w dwuosobowych drużynach, poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Formą pracy może być; prezentacja (20 slajdów max), film,(10 minut max), reportaż, fotoreportaż, mini przewodnik po danym miejscu lub temacie (również jako projekt graficzny). Do uczestnictwa w konkursie zapraszam uczniów i uczennice klas VI-VIII.

Gotowe prace należy przesłać na adres ; iza.szk@interia.pl do 1 kwietnia 2023Dla wszystkich uczestników szkolnych eliminacji przewidziane punkty z zachowania oraz oceny z historii.

W razie pytań służę pomocą.Izabela Szklanny

• Tydzień Karnawałowy

• Rio w SP4! W dniach 30.01-3.02.2023r. w naszej szkole odbył się Tydzień Karnawałowy. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych uczniów do zabawy. Każdego dnia prezentowaliśmy się w odmieniony sposób:

PONIEDZIAŁEK - Dzień maski karnawałowej,

WTOREK- Francja-elegancja!

ŚRODA - Kwiat w butonierce.

CZWARTEK - Imprezowe nakrycie głowy.

PIĄTEK - Dzień karnawałowej fryzury.

Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i kreatywność!

• Staś i Zła Noga

• 7 lutego 2023r. uczniowie klas ósmych wyruszyli do Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Mieliśmy okazję zobaczyć spektakl Staś i Zła Noga. Jak można przeczytać na stronie teatru, jest to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte jest solidną dawką ironicznego humoru.

Co ciekawe, kilkoro z nas, na czas spektaklu, stało się aktorami! Nie było wśród nas nikogo, komu ten spektakl by się nie podobał. Polecamy przyszłym rocznikom!

Joanna Szwarczewska-Nędza

• 7 luty Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• O bezpieczeństwo w sieci dbamy cały rok. W miesiącu lutym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu zwrócenie uwagi uczniów i rodziców na problemy zwiazane z bezpieczeństwem w sieci.

• Papieskie Dzieła Misyjne

• W Parafii NSPJ w Jastrzębiu-Zdroju powstało 17 grup kolędników misyjnych złożonych z 95 dzieci uczęszczających do Szkoła Podstawowa nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszego kolędowania

Z całego serca dziękujemy Wam i wszystkim kolędnikom, że jesteście z PDMD i Ojcem Świętym oraz za nieocenione wsparcie, jakie niesiecie dzieciom z Papui-Nowej Gwinei.