• Biologiczne Boże Narodzenie

• Boże Narodzenie i okres świateczny kojarzy sie nie tylko z określonymi potrawami ale także roślinami. Czy wiecie dlaczego w domach wiesza się jemiołę, ubiera choinkę? Dlaczego poinsencja została nazwana gwiazdą betlejemską? Jakie jeszcze rośliny mają symbolikę związaną z tą szczególną porą roku?

Uczniowie klas 8a i 8b realizowali projekt "Biologiczne Boże Narodzenie" w ramach którego zgłębiali symbolikę roslin (I nie tylko) związanych z tymi świętami.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji - nauczyciel biologii Barbara Będkowska

Prezentacja1.pptx

Prezentacja_2.pptx

Prezentacja_3.pptx​​​​​​​

• Życzenia

• Dyrektor i cała społeczność szkoły życzy spokojnych, pełnych ciepła i miłości Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym.

Niech czas choć na chwilę się zatrzyma, niech magia świąt trwa jak najdłużej, a Nowy Rok niech będzie wypełniony pokojem.
            Wszystkiego dobrego

• Kiermasz

• Jak co roku w grudniu w naszej szkole odbywa się charytatywny kiermasz świąteczny. Uczniowie wykonali piękne ozdoby z drewna wykorzystując sprzęt z projektu laboratoria przyszłości. Do akcji włączyła się p. Ewa Lis, która pomalowała ręcznie domki z drewna. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu.

• Dzień Pluszowego Misia

•  "Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez, i wytarcia łez."

- każdy z nas ma małego lub dużego misia, do którego zawsze może się przytulić.

• Mikołajki

• 6 grudnia w naszej szkole obyły się Zawody Mikołajkowe klas IAch co to były za emocje !!!!!!  Zawody poprzedziła taneczna rozgrzewka prowadzona przez Panią Patrycję Szczepańską i Panią Ewelinę Sadłocha, a kiedy już wszyscy mieli rumieńce na twarzy przystąpiono do rywalizacji drużynowej. Najpierw do zawodów przystąpiły dziewczynki z klas 1a,1b i 1c, które świetnie poradziły sobie zarówno w biegu z workiem prezentów jak i w przekładaniu "bombek" (w postaci plastikowych piłeczek) z jednego sektora do drugiego. Następnie do zawodów przystąpiły drużyny chłopców z klasy 1a, 1b i 1c, gdzie dzielnie kibicowały im nie tylko dziewczynki, ale również koledzy i koleżanki ze starszych klas. Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali Mikołajowe medale oraz prezent od Mikołaja w postaci słodkości. Dziękujemy organizatorom Pani Agacie Sośnie i Pani Patrycji Szczepańskiej, a także wszystkim wychowawcom klas pierwszych oraz Radzie Rodziców za dostarczenie przesyłki od Mikołaja, a przede wszystkim ogromne podziękowania należą się dzieciom za wspaniałą zabawę fair play.

• 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu ich w społeczne życie. Obchody Dnia są okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Z tej okazji rozmawialiśmy z uczniami na temat osób niepełnosprawnych, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze. Niepełnosprawność nie jest już tabu. Można, a nawet trzeba o niej mówić, by uświadomić młodym pokoleniom jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Niepełnosprawni są wśród nas. Choroba może dotknąć każdego.

Uczmy więc sami siebie i dzieci akceptacji, zrozumienia, życzliwości dla drugiego człowieka.

• Pomagamy!!!

• Zapraszam Państwa do udziału w zbiórce prezentów mikołajkowych dla dzieci ze szpitala onkologicznego w Katowicach i Zabrzu.

Zbieramy: produkty spożywcze - płatki śniadaniowe, chrupki, soczki, dżemy, kakao, Nutellę i słodycze, zabawki - lalki, koraliki, autka, puzzle, gry planszowe, kolorowanki, kredki, mazaki, ciastolinę, bloki rysunkowe.

Przydadzą się również ciepłe skarpety dla chłopca i dziewczynki.

Podarowane rzeczy muszą być nowe.

Zbiórka trwa do 5 grudnia.

Wszystkie przyniesione rzeczy proszę składać do pojemnika znajdującego  się w świetlicy szkolnej.

Dziękuję za uwagę. Mochnacz Marzena

• Hejt - przemoc zaczyna się od słów

• Na przełomie października/listopada odbył się szkolny konkurs pt. Hejt - przemoc zaczyna się od słów.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Kl. 4-6: Sebastian Gilek, Oliwier Tront kl. 5a

Kl.7-8: Aleksandra Kozikowska, Hanna Wilk Kl.8a

Gratulujemy!

• Kochani uczniowie!

• Grudzień to miesiąc oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Chcemy aby ten czas upłynął nam miło, wesoło i rodzinnie. Dlatego Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy.

Od dziś do 24 grudnia zapraszamy do wykonywania zadań w naszym kalendarzu adwentowym, który znajduje się na drzwiach sali nr. 10.

Każdy uczeń z klasy, który wykona najwięcej zadań adwentowych otrzyma dodatnie punkty z zachowania.

Wykonaj zadanie, udokumentuj go (przynieś do sali nr 10 lub zrób zdjecie).

Życzymy Wam przyjemnej, grudniowej przygody.