• SILESIA INCOGNITA

• FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA. Z radością informuję, iż nasi uczniowie Alicja Synaszko oraz Igor Krzysteczko z klasy 6a zajęli 5 miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA W TYCHACH!!!! Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta! Wynik jest bardzo dobry!

SERDECZNE GRATULACJE!!!!!Opiekun- Izabela Szklanny

• WALENTYNKI 2024

• Oboje są przekonani,że połączyło ich uczucie nagłe.

Piękna jest taka pewność,ale niepewność jest piękniejsza.

(W. Szymborska)

W dniach 13-14 lutego uczniowie naszej szkoły wysyłali sobie Walentynki. Nasi listonosze roznosili je adresatom 15 lutego. Dzień Zakochanych dodatkowo uczciliśmy czerwonymi strojami. Samorząd Uczniowski przygotował kartki walentynkowe, które można było zakupić w cenie 50 gr i 1 zł. Uzbieraliśmy aż 71 zł! Zebrane pieniądze wykorzystamy przy organizacji kolejnych dni tematycznych w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom za pomoc i udział w zabawie!

• Cyberprzemoc, hejt i mowa nienawiści oraz ich konsekwencje prawne

• W ramach działań profilaktycznych oraz obchodzonego w naszej szkole Dnia Bezpiecznego Internetu jastrzębscy policjanci odwiedzili uczniów klas IV - VIII.

Spotkanie miało miejsce 14 lutego, a poprowadzili je nadkomisarz Aneta Zacharjasz - profilaktyk społeczny oraz sierżant Bartosz Drzewiecki - dzielnicowy. Pani nadkomisarz zapoznała uczniów z formami cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści oraz z procedurą postępowania w przypadku zetknięcia się z tymi zjawiskami. Uczniowie zostali uświadomieni, że w sieci nikt nie jest anonimowy oraz, że za publikowanie w internecie obraźliwych wpisów i haseł można ponieść konsekwencje prawne. Młodzież dowiedziała się również jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy w stosunku do innych osób.

Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja, podczas której dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

• Pomagamy!!!

• Nadszedł czas na podsumowanie zbiórki dla bezdomnych zwierząt. Zaangażowanie całej społeczności SP4 przeszło nasze oczekiwania 😍 uzbieraliśmy mnóstwo mokrej i suchej karmy oraz kocy i ręczników. Wszystko zostało przekazane Stowarzyszenie Koty Sieroty w Jastrzębiu-Zdroju oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju.Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce! Po raz kolejny pokazaliśmy, że stać nas na wielką pomoc 😊

Koordynatorzy akcji:

Agnieszka Krok

Beata Tomm-Koprowska

• Pani Agnieszko, dziękujemy za przeurocze spotkanie i zapraszamy znów!

• 19 stycznia naszą szkolną bibliotekę odwiedziła pani Agnieszka Kiszka - autorka książki "O Puchaczu Franiu z Andrzejówki".

W spotkaniach z pisarką uczestniczyli uczniowie kl. Ic, IIa oraz IIIa - zwycięzcy naszego szkolnego konkursu czytelniczego. Poczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać czytanego przez autorkę fragmentu ksiażki o zwierzętach zamieszkujących Góry Suche. Książka ta, choć ma bajkową fabułę, zawiera mnóstwo informacji o prawdziwym życiu zwierząt zamieszkujących ten region, a jej bohaterzy szybko podbili serca naszych uczniów!

W trakcie spotkania uczniowie, zasypując naszego gościa licznymi pytaniami, mieli okazję poznać historię powstania książki oraz tajniki pracy pisarza. Na koniec zostaliśmy obdarowani kolorowankami z autografem, pieczątką oraz wyjątkowymi słodkościami!

Pani Agnieszko, dziękujemy za przeurocze spotkanie i zapraszamy znów!