• W parku

          • W czwartek 21 marca 2024 r. klasa 5 b udała się do Parku Zdrojowego gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju.

            Patrycja Szczepańska

          • Easter Egg Hunt 2

          • Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie klas II-III wzięli udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym Easter Egg Hunt 2.Z wielką ciekawością rozwiązywali zagadki oraz uczyli się świątecznego słownictwa.

          • Wielka Liga Czytelników

          • Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w konkursie Wielka Liga Czytelników. Reprezentowały nas Alicja Synaszko i Lila Wróżek - uczennice klasy VI a.Zdobyte doświadczenie bezcenneUdział w konkursie wymaga wielu miesięcy solidnej, systematycznej, ale też i przyjemnej (bo z książką w dłoni) pracy - gratuluję więc naszym uczennicom z całego serca

            Barbara Kołodziejnauczyciel- bibliotekarz

          • Szkolny konkurs - wiosenne wianki i bukiety

          • Tegoroczną wiosnę uczniowie SP4 przywitali samodzielnie wykonanymi kwiatami oraz wiankami. 

            Konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski wygrały klasy:

            Kategoria I-III - klasa 3C

            Kategoria IV-VIII - klasa 4B

            Wyróżnienie: Maja Lachowska i Antonina Staszczyk z klasy 6B.

            Serdecznie dziękujemy wychowawcom i uczniom za udział w konkursie i gratulujemy wygranej!

          • POMAGAMY TOMKOWI

          • Gdy widzimy potrzebę, staramy się choć trochę pomóc. Dajemy swoje zaangażowanie i nie wstydzimy się prosić o wsparcie dla innych wierząc, że postawa wrażliwości, rozwijanie umiejętności dzielenia się oraz okazywanie współczucia jest czymś, co powinno rosnąć w naszych uczniach oraz być pielęgnowane w nas, dorosłych.

            Dlaczego dziś o tym piszemy?

            Dlatego, że jak grom z jasnego nieba spadła na nas smutna wiadomość o chorobie kogoś nam bliskiego.

            Szanowni Państwo!

            Ten uroczy chłopiec ze zdjęcia to Tomek. Tomek nie jest Tomkiem, którego nie znamy. Tomek jest wnukiem naszej wieloletniej nauczycielki Romany Borowskiej. Pewnie się Państwo domyślają jak bardzo wstrząsnęła nami wiadomość o walce do jakiej muszą stanąć. Robimy, co możemy, ale bez nagłośnienia zbiórki szanse na jej powodzenie są niewielkie. Tomek walczy z chorobą- ostrą białaczką szpikową. Wspiera go w tej walce cała rodzina. Wspieramy go także my.  Do tej pory udało nam się zebrać  3312,01 zł i 1150,20 zł na kiermaszu wielkanocnym.

            Zapraszamy do indywidualnych wpłat na konto:

            https://www.siepomaga.pl/tomek-kasprzak...

             

          • Tydzień z twórczością Ludwika Jerzego Kerna

          • W ramach obchodów Tygodnia z twórczością Ludwika Jerzego Kerna biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy zbiorów, których autorem jest patron naszej szkoły. Jej szczególną atrakcją są książki w językach obcych.Uczniowie klas młodszych mogą wziąć udział w głośnym czytaniu fragmentów książki Ferdynand Wspaniały, a uczniów klas IV - VIII zapraszam do udziału w quizie ze znajomości wierszy Ludwika Jerzego Kerna.Barbara Kołodziejnauczyciel - bibliotekarz

             

          • Rummik

          • Dnia 13 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w Rummikuba w związku z Tygodniem Matematycznym. Zgłosiło się 32 zawodników, którzy posiadają świetne umiejętności gry. Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki turnieju w Rummikuba. Po bardzo zaciętej walce na bardzo wysokim poziomie gry uczestnicy zajęli miejsca: 

            I miejsce - Czerwiński Igor 7b

            II miejsce - Masłowska Milena 7a

            III miejsce - Gutowski Michał 5b 

            IV miejsce - Richter Szymon 4b.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi do wzięcia udziału w mistrzostwach, a także pięknej postawy podczas rozgrywek!!!

            E. SadłochaM. Biegun

          • Diecezjalny XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej

          • Jan Jarosiński z kl. IV a i Maja Rychter z kl. IV c. zostali finalistami XXIX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5.

            Przedmiotem tegorocznego konkursu była znajomość Ewangelii według św. Marka.Konkurs przebiegał pod hasłem: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie(Mk  9,7).

            Nasi finaliści zostali wyłonieni spośród uczniów, którzy uczestniczyli w etapach szkolnym i rejonowym. W rejonie jastrzębskim najlepszymi byli nasi uczniowie Jan Jarosiński i Maja Rychter. zajmując I i II miejsce. Razem z uczennicą Zespołu Szkół Salezjanek  7 marca 2024 r.w gmachu Wydziału Teologicznego reprezentowali w finale 15 Szkól z Jastrzębia Zdroju. Mierząc swoje siły z uczestnikami z 37 szkół podstawowych archidiecezji katowickiej.

            Dziękuję wszystkim naszym uczniom którzy wzięli udział w tym konkursie. Każdy z nich jest zwycięzcą, bo przeczytał całą Ewangelię i to nie jeden raz.

            Szczególne uznanie i gratulacje dla Mai Rychter i Janka Jarosińskiego za poświęcony czas i solidną pracę nad zgłębianiem Słowa Bożego. Niech  Ono owocuje w ich życiu. 

            s. M. Longina Płaczek

            W dniu 7. Marca 2024 roku miał miejsce finał diecezjalny XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas 4-5. Miał on miejsce w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wzięło w nim udział 47 uczniów z 37 szkół podstawowych archidiecezji katowickiej. Finaliści zostali wyłonieni spośród uczniów, którzy uczestniczyli w etapach szkolnym i rejonowym. 

            Przedmiotem tegorocznego konkursu była znajomość Ewangelii według św. Marka. Konkurs przebiegał pod hasłem: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie(Mk  9,7).

            Uczestnicy finału musieli napisać test, składający się z 26 zadań, w którym mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. Podczas, gdy komisja sprawdzała pracy uczniowie uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Krakowski Teatr Biblijny, w auli Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Po posiłku finaliści wraz katechetami zgromadzili się z auli WTL UŚ.O godzinie 13.15 nastąpiło ogłoszenie wyników finału XXIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas.4-5. Nagrody wręczył ks. bp Grzegorz Olszowski, który na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

          • Na lodowisku

          • 11 marca klasa 5 b zaopatrzona w czapki i rękawice wyruszyła na lodowisko.Głównym celem wyjścia było propagowanie sportów zimowych, integracja młodzieży szkolnej oraz oczywiście dobra zabawa.Dla większości uczniów nie była to pierwsza wizyta na lodzie ale byli i tacy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z lodową taflą lodowiska.

          • Żywa lekcja języka polskiego

          • W ubiegły czwartek, 7 marca, uczniowie wszystkich klas 4 oraz 5c mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu Niebieski ptak w Teatrze Groteska w Krakowie.

            Jak czytamy na stronie Teatru jest to baśniowa opowieść o dwójce rodzeństwa, która nieoczekiwanie wyrusza w zagadkową i niebezpieczną podróż. Ich misją jest odnalezienie tajemniczego Niebieskiego Ptaka, potrzebnego natychmiast w bardzo ważnej sprawie.

            Ten przepiękny spektakl umieszczony między jawą a snem był przepełniony efektami specjalnymi, wspaniałą scenografią i świetną grą aktorską.

            To z pewnością nie był nasz ostatni wyjazd do tego teatru!

          • Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

          • 1 marca jest Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Tropem Wilczym organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja.
            Nasza Szkoła już po raz trzeci bierze udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczestnicy tego wydarzenia, podążając śladami wilczej ścieżki, oddali hołd bohaterom, którzy niezłomnie bronili wolności i polskości.
            Uczniowie startowali w trzech różnych kategoriach. Po zakończonym biegu odbyło się uroczyste wręczenie medali oraz nagród.
            Uczniowie na lekcjach historii również poznali całą historię tego wydarzenia. Na korytarzu można zobaczyć gazetkę przygotowana przez Panią Izabelę Szklanny. Bardzo dziękuję za udział w wydarzeniu.

            Organizatorzy: Nauczyciele WF , Izabela Szklanny.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

          •  

            Nasza szkolna biblioteka została zakwalifikowana do objęcia wsparciem finansowym w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 - edycja 2024. Otrzymane środki finansowe pozwolą nam na zakup nowości wydawniczych, które wzbogacą nasz księgozbiór. Jest to okazja, by na półkach znalazły się książki o których przeczytaniu marzą uczniowie - zachęcam do współtworzenia listy zakupowej. Propozycje tytułów książek można pozostawiać w bibliotece do końca kwietnia.

            Barbara Kołodziej - nauczyciel bibliotekarz

          • SILESIA INCOGNITA

          • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA. Z radością informuję, iż nasi uczniowie Alicja Synaszko oraz Igor Krzysteczko z klasy 6a zajęli 5 miejsce w FINALE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU REGIONALNEGO SILESIA INCOGNITA W TYCHACH!!!! Poziom konkursu był bardzo wysoki a rywalizacja zacięta! Wynik jest bardzo dobry!

            SERDECZNE GRATULACJE!!!!!Opiekun- Izabela Szklanny

          • WALENTYNKI 2024

          • Oboje są przekonani,że połączyło ich uczucie nagłe.

             Piękna jest taka pewność,ale niepewność jest piękniejsza.                                 

            (W. Szymborska)

             

            W dniach 13-14 lutego uczniowie naszej szkoły wysyłali sobie Walentynki. Nasi listonosze roznosili je adresatom 15 lutego. Dzień Zakochanych dodatkowo uczciliśmy czerwonymi strojami. Samorząd Uczniowski przygotował kartki walentynkowe, które można było zakupić w cenie 50 gr i 1 zł. Uzbieraliśmy aż 71 zł! Zebrane pieniądze wykorzystamy przy organizacji kolejnych dni tematycznych w naszej szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym uczniom za pomoc i udział w zabawie!

            Samorząd Uczniowski

             

          • Cyberprzemoc, hejt i mowa nienawiści oraz ich konsekwencje prawne

          • W ramach działań profilaktycznych oraz obchodzonego w naszej szkole Dnia Bezpiecznego Internetu jastrzębscy policjanci odwiedzili uczniów klas IV - VIII.

            Spotkanie miało miejsce 14 lutego, a poprowadzili je nadkomisarz Aneta Zacharjasz - profilaktyk społeczny oraz sierżant Bartosz Drzewiecki - dzielnicowy. Pani nadkomisarz zapoznała uczniów z formami cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści oraz z procedurą postępowania w przypadku zetknięcia się z tymi zjawiskami. Uczniowie zostali uświadomieni, że w sieci nikt nie jest anonimowy oraz, że za publikowanie w internecie obraźliwych wpisów i haseł można ponieść konsekwencje prawne. Młodzież dowiedziała się również jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy w stosunku do innych osób.

            Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja, podczas której dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

          • Pomagamy!!!

          • Nadszedł czas na podsumowanie zbiórki dla bezdomnych zwierząt. Zaangażowanie całej społeczności SP4 przeszło nasze oczekiwania 😍 uzbieraliśmy mnóstwo mokrej i suchej karmy oraz kocy i ręczników. Wszystko zostało przekazane Stowarzyszenie Koty Sieroty w Jastrzębiu-Zdroju oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju.Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce! Po raz kolejny pokazaliśmy, że stać nas na wielką pomoc 😊

            Koordynatorzy akcji:

            Agnieszka Krok

            Beata Tomm-Koprowska

             

          • Pani Agnieszko, dziękujemy za przeurocze spotkanie i zapraszamy znów!

          • 19 stycznia naszą szkolną bibliotekę odwiedziła pani Agnieszka Kiszka - autorka książki "O Puchaczu Franiu z Andrzejówki".

            W spotkaniach z pisarką uczestniczyli uczniowie kl. Ic, IIa oraz IIIa - zwycięzcy naszego szkolnego konkursu czytelniczego. Poczas spotkania uczniowie mieli okazję wysłuchać czytanego przez autorkę fragmentu ksiażki o zwierzętach zamieszkujących Góry Suche. Książka ta, choć ma bajkową fabułę, zawiera mnóstwo informacji o prawdziwym życiu zwierząt zamieszkujących ten region, a jej bohaterzy szybko podbili serca naszych uczniów!

            W trakcie spotkania uczniowie, zasypując naszego gościa licznymi pytaniami, mieli okazję poznać historię powstania książki oraz tajniki pracy pisarza. Na koniec zostaliśmy obdarowani kolorowankami z autografem, pieczątką oraz wyjątkowymi słodkościami!

            Pani Agnieszko, dziękujemy za przeurocze spotkanie i zapraszamy znów!

  • Galeria zdjęć

      brak danych